Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe inwestycje pediatryczne w Warszawie

www.warszawa.gazeta.pl | 2010-05-10
Pojawiła się szansa, że już niedługo szpitale pediatryczne nie będą tak przepełnione. Do końca roku w stołecznych szpitalach ma przybyć kilkadziesiąt łóżek dla dzieci. W samej Warszawie brakuje 100 miejsc dla najmłodszych pacjentów.

Sytuacja powoli poprawia się. W kwietniu Szpital Bielański uruchomił pododdział patologii noworodka, co odciążyło Szpital przy Niekłańskiej, gdzie ratowano się dostawkami i 36 łóżkami oddziału patologii ciąży.
Natomiast w Szpitalu przy Madalińskiego powstało nowe skrzydło z 60 łóżkami: 39 miejsc pediatrycznych i 21 chirurgii dziecięcej.
Szpital ma zapewniać godziwy pobyt nie tylko maluchom, ale i ich rodzicom, organizując w salach pełen węzeł sanitarny i miejsce na rozkładany fotel. A w przyszłym roku przy szpitalu powstanie mały hotel z ośmioma 2-osobowymi pokojami. Głównie dla rodziców spoza Warszawy. To wszystko ma być sfinalizowane po półrocznym przetargu.
Inne warszawskie inwestycje w służbie zdrowia to: modernizacja Szpitala Czerniakowskiego przy Stępińskiej. Zostanie tu uruchomiony dziecięcy oddział laryngologiczny i interna.