Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

VITAFON otrzymuje kolejną pozytywną opinię medyczną

www.vitaflon.pl | 2010-04-28
VITAFON otrzymuje kolejną pozytywną opinię medyczną

Służące do przeprowadzania terapii wibroakustycznej w warunkach domowych urządzenie VITAFON przebojem wkracza na polski rynek usług fizjoterapeutycznych. Po potwierdzeniu zgodności z obowiązującą na terenie UE Dyrektywą o Wyrobach Medycznych 93/42/EWG,  skuteczność aparatu zbadało, a następnie potwierdziło Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, wydając pozytywną opinię o masażu wibroakustycznym jako metodzie terapii.

Również badania przeprowadzone w Zakładzie Medycyny Sportowej Medivitsport S.C. w Tarnobrzegu wykazały, że zastosowanie urządzenia VITAFON przynosi pozytywne efekty w terapii  urazów w obszarze stawów skokowych, kolanowych, łokciowych i barkowych, uszkodzeń mięśni uda, łydki oraz przykręgosłupowych, a także dolegliwości związanych z powysiłkowym zmęczeniem mięśni.

Dnia 31 marca br. VITAFON uzyskał kolejną pozytywną opinię, tym razem ze strony Kliniki i Polikliniki Reumoortopedii Instytutu Reumatologii im. Eleonory Reichel w Warszawie. W wyniku trzymiesięcznych badań prowadzonych wśród pacjentów cierpiących na obrzęk kończyn po alloplastyce pierwotnej stawów kolanowych i biodrowych oraz synowektomii atroskopowej stawów kolanowych i ramienno-łopatkowych ustalono, że terapia wibroakustyczna wykazuje wyraźne działanie przeciwobrzękowe. "Jesteśmy zainteresowani dalszym stosowaniem urządzenia VITAFON-2 oraz współpracą merytoryczną dotyczącą działania wibroakustyki jako czynnika przeciwobrzękowego po zabiegach operacyjnych na narządzie ruchu", stwierdza w oficjalnej opinii kierownik Kliniki prof. dr hab. med. Paweł Małdyk.

Pod koniec kwietnia, w oparciu o wyniki stosowania, klinika Fizjomed zarekomendowała używanie urządzeń serii VITAFON w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych oraz rehabilitacji po urazach. Co więcej, urządzenie wibroakustyczne VITAFON pozwoliło pacjentom na odstawienie środków przeciwbólowych.

Więcej informacji na stronach:
http://www.vitafon.pl
oraz
http://www.polmed.org.pl