Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowości w medycynie estetycznej

www.otopr.pl | 2010-04-27
Medycyna estetyczna na świecie rozwija się coraz intensywniej. W Europie zachodniej nikt już doskonałego wyglądu i zdrowej skóry nie traktuje jako próżnej zachcianki. To przecież normalny i polecany przez lekarzy na całym świecie wyraz zdrowego trybu życia, który daje radość i satysfakcję.

Gabinet medycyny estetycznej dr Tilszer oferuje różnego rodzaju zabiegi: dla skóry starzejącej się - na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie służące rewitalizacji i ujędrnianiu skóry: mezoterapia lekarska i bezigłowa, peelingi, roll-cit; Sculptrę i Thermage odbudowujące konsystencję skóry, laser usuwający plamy i przebarwienia, zamykający naczynka, kolagen i kwas hialuronowy do wypełniania zmarszczek i podnoszenia opadających kącików ust, a także powiększania ust, Botox likwidujący zmarszczki mimiczne, nadający pogodny wyraz twarzy, Volumę czyli lifting bez operacji, jednak największe osiągnięcia notuje na polu kompleksowego odchudzania, zabiegów hamujących wypadanie włosów oraz walki z trądzikiem.

Moda na zgrabne i szczupłe ciało nie słabnie. W klinice medycyny estetycznej dr Tilszer odchudzanie jest nie tylko utratą zbędnych kilogramów, ale również korekcją kształtu ciała. Oferta obejmuje szeroki wachlarz zabiegów dla skóry młodej i starzejącej się, poprzedzone dokładnymi badaniami z użyciem specjalistycznej aparatury (check-up ciała), pozwalającymi wykryć wady postawy, ocenić stan skóry, cellulitu i rozstępów, a także żylaków. Takie badanie jest także wskazówką do ułożenia diety zgodnej z oczekiwaniami pacjenta, czyli takiej, która przyniesie efekt bez uciążliwego liczenia kalorii. Diety są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta, są dostosowane do jego przyzwyczajeń żywieniowych, ale zgodne z zaleceniami Polskiego Naukowego Towarzystwa Otyłości.

Są jednak miejsca, którym nie pomaga żadna dieta, na uparty "tłuszczyk" sposobem staje się lipoliza iniekcyjna, która stanowi przełom w medycynie. Zastępuje liposukcję. Bardzo pomocny dla ładnej sylwetki i prężnych ruchów jest autorski program zabiegów kosmetycznych i fizjoterapeutycznych. Lipoliza i najnowszy zabieg – masodissolution pozwala ostatecznie wymodelować sylwetkę, zlikwidować oporny na inne leczenie tłuszczyk na brzuchu lub pośladkach, a nawet pozbyć się "bryczesów" i drugiego podbródka. Zabiegi laserowe, peelingi i mezoterapia przynoszą poprawę wyglądu skóry, o którą potem dba kosmetyczka i masażystka.

Trądzik u młodych osób to niejednokrotnie zmora spędzająca sen z powiek. Dr Tilszer najpierw skórę leczy, a następnie usuwa przebarwienia po krostach i blizny. Trądzik dotyczy głównie młodzieży. Zazwyczaj stopniowo ustępuje z wiekiem, ale nasilony łojotok zdarzyć się może i w późniejszym wieku. Zawsze wymaga leczenia. W gabinecie medycyny estetycznej lekarz dobiera odpowiednią kolejność postępowania. Użycie specjalistycznej aparatury diagnostycznej pozwala dobrać odpowiednie dla młodej skóry kosmetyki leczące i pielęgnujące, czasem antybiotyki.

Po wyleczeniu krost stosowany jest peeling. Ważne, aby zabiegi były powtarzane, co zapewni regularne złuszczanie naskórka, a tym samym regularne wydzielanie łoju. Peeling również wygładza powierzchnię skóry i blizny po krostach, jednak czasem są tak głębokie że wymagają korekcji przy pomocy kolagenu lub kwasu hialuronowego. Po leczeniu wygląd skóry poprawia się. U jednych krosty znikają na stałe, u innych po skończonym leczeniu wskazane jest, aby skóra trądzikowa była przewlekle poddawana peelingom i pielęgnowana przez kosmetyczkę - kosmetologa. Dbanie o cerę przedłuża efekty leczenia, a regularnie powtarzany peeling odsłania czopujące się mieszki i toruje drogę nadmiarowi łoju. Efektu dopełniają odpowiedni dobrane kosmetyki. Dla młodzieży zabiegi te mają odpowiednio niższą cenę.


Problemy z włosami zaczynają się w coraz młodszym wieku i coraz częściej dotykają nie tylko mężczyzn ale również kobiet. Człowiek traci codziennie nawet 100 włosów, ale jest to zjawisko normalne, bo rosnący włos przechodzi różne fazy, od wzrostu, do fazy wypadania. Dopiero gdy zaburzona zostanie równowaga pomiędzy ilością włosów rosnących, a wypadających, dochodzi do łysienia.

Gabinet dr Tilszer proponuje szeroką i różnorodną gamę zabiegów. Starannie dobrane badania diagnozują przyczyny wypadania włosów i wytyczają program leczenia i zabiegów. Wieloletnie doświadczenie w układaniu receptur do mezoterapii potwierdziło skuteczność tej metody leczenia.

Gabinet oferuje zabiegi dla mężczyzn i kobiet, dla włosów przesuszonych i źle pielęgnowanych, z łupieżem, ze skłonnością do łojotoku oraz łysieniem. Leczenie da efekty jeżeli mieszek włosowy, popularnie zwany cebulką, nie obumarł! Najlepsze efekty przynosi leczenie kompleksowe polegające także na leczeniu choroby podstawowej, np. łupieżu, przyjmowanie leków i suplementów, wcierki, masaż głowy i mezoterapia skóry owłosionej. Leczenie trwa kilka - kilkanaście miesięcy. Pacjenci jako pierwszy efekt leczenia zauważają, że włosy są bardziej sprężyste, nie elektryzują się; jako kolejny, że przy myciu na sitku wanny jest coraz mniej włosów.