Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kliniki medyczne-akcja godna wsparcia

Wirtualna Polska i Anna Pasławska-Mioduszewska | 2010-04-27
Przedsiębiorcy łączą się w obliczu tragedii. Firmy z różnych branż i sektorów gospodarki chcą pomóc dzieciom, które straciły w tym wypadku rodziców. To właśnie z troski o ich los zrodził się pomysł powołania "Fundacji 10 Kwietnia". Chęć przystąpienia do grona fundatorów-założycieli już teraz potwierdzili: Asseco Poland, Auchan Polska, BZ WBK, Canal+, Fiat Group, Grupa ITI / TVN / Onet, Huawei Polska, Impel, Kulczyk Holding, Netia, P4 / Play, Pekao SA, PGE, Fundacja PGNiG, Philip Morris, PKN Orlen, PKO BP, Powszechny Zakład Ubezpieczeń, TAURON Polska Energia Telekomunikacja Polska / Orange.

Zapewne warto byłoby pomyśleć, nie tylko o dalszej edukacji dzieci Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, ale także o ich zdrowiu. Na pewno, wspaniałym gestem byłoby wsparcie ze strony niepublicznych Klinik medycznych, które oferują pracownikom współpracujących firm pakiety medyczne.

Kolejne przedsiębiorstwa zastanawiają się nad przystąpieniem do tej szlachetnej inicjatywy, która pokazuje, że społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest tylko pustym hasłem. Inicjatorzy zapraszają do współpracy każdą firmę, bez względu na jej wielkość i sektor działania.
- Pokażmy razem, ile dobrego możemy zdziałać jako przedsiębiorcy - podkreślają inicjatorzy fundacji.

Celem jej działania jest, w pierwszej kolejności, przyznanie indywidualnej pomocy finansowej, najciężej doświadczających to smutne wydarzenie, dzieciom i uczącej się młodzieży, którzy stracili rodziców i opiekunów. Pomoc nie będzie tylko jednokrotnym wsparciem finansowym.

- Jesteśmy nastawieni na działania długofalowe, dlatego nie chcemy tworzyć jednorazowego funduszu zapomogowego, ale Fundację, która będzie dysponować kapitałem żelaznym, pozwalającym na wypłacanie comiesięcznego wsparcia do czasu osiągnięcia przez poszkodowane dzieci pełnoletniości lub 25 roku życia, jeżeli będą kontynuować naukę - wyjaśniają twórcy inicjatywy.

Fundacja, w miarę dostępności środków, będzie mogła swoją opieką obejmować także kolejne dzieci, których rodzice zginęli tragicznie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fundacja10kwietnia.pl lub pod numerami telefonów 800 10 04 10 oraz 22 654 05 44.