Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Fundusze unijne wspierają poznańską stomatologię

Multi PR | 2010-04-26
Fundusze unijne wspierają poznańską stomatologię

Fot. Tomograf Morita Veraviewepocs 3D (archiwum Orident)Dzięki dofinansowaniu na zakup wysokiej klasy tomografu komputerowego Morita Veraviewepocs 3D Poznaniacy mają szansę na dokładniejszą i kompleksową, a co najważniejsze, o wiele mniej szkodliwą niż tradycyjna, diagnostykę stomatologiczną.

Dofinansowanie z ramienia UE na zakup tomografu komputerowego otrzymała poznańska klinika Orident Stomatologia, prowadząca usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, estetycznej oraz profilaktyki. Całkowita wartość inwestycji, w ramach której zakupiono m.in. tomograf, mikroskop endodoncyjny oraz automatyczne urządzenie do sterylizacji narzędzi, wyniosła 834 337,22 zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 405 694,80 zł. 

Tomograf dla każdego

Właścicielka kliniki, lekarz stomatolog Agnieszka Szygenda, chciała w ten sposób zapewnić mieszkańcom Wielkopolski dostęp do najnowszych rozwiązań w zakresie pełnej diagnostyki stomatologicznej. „Możliwości współczesnej stomatologii są naprawdę ogromne. Wystarczy przyjrzeć się osiągnięciom doświadczonych stomatologów estetycznych. Jednak stomatologia, nawet estetyczna – to wciąż dział medycyny. Leczymy zęby. A aby leczyć je naprawdę dobrze, powinniśmy korzystać z najnowszych technik diagnostycznych. Bo to tutaj, tak naprawdę, zaczyna się praca lekarza każdej specjalności – od postawienia trafnej diagnozy i opracowania planu leczenia” – wyjaśnia Agnieszka Szygenda. „Moim marzeniem było wdrożenie na poznańskim rynku ultranowoczesnych i – co ważne dla pacjentów – bezpiecznych – technologii diagnostycznych światowej klasy. Dzięki dofinansowaniu UE udało mi się ten cel zrealizować”.
Uzyskanie dofinansowania i zakup tomografu były pierwszymi etapami szerokiego planu edukacji stomatologicznej, jaki w swej działalności realizuje Orident. Pracownia diagnostyczna kliniki Orident jest dostępna dla każdego Poznaniaka. Każdy stomatolog może skierować tu swojego pacjenta na badania – Orident gwarantuje pełen profesjonalizm oraz poszanowanie praw pacjenta – badanie jest wykonywane w Orident, natomiast diagnozę stawia lekarz, który skierował pacjenta na badanie.

Szkolenia dla lekarzy

Tomograf Morita Veraviewepocs 3D umożliwia wykonanie wysokiej rozdzielczości zdjęć 3D, pantomograficznych oraz cefalometrycznych i pracuje przy wykorzystaniu niskiej dawki promieniowania, całkowicie bezpiecznej dla pacjentów. Uzyskany obraz jest o wiele bardziej czytelny niż ten powstały przy użyciu tradycyjnej aparatury. Jednak prawidłowe odczytanie wyników badania wymaga szczególnych umiejętności. Dlatego klinika uruchomiła cykl bezpłatnych szkoleń dla lekarzy stażystów, podczas których mają oni możliwość zdobycia kwalifikacji w zakresie diagnostyki na podstawie badania tomografem Morita Veraviewepocs 3D oraz innych nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, którymi dysponuje Orident.
 „Chcemy dzielić się wiedzą z młodymi lekarzami i umożliwić im pracę na najnowocześniejszym sprzęcie, znacznie poprawiającym nie tylko komfort, ale przede wszystkim skuteczność leczenia. Wiem, jak trudno lekarzowi po studiach uzyskać dostęp do nowych rozwiązań, nie tylko diagnostycznych. Sama przez to przechodziłam i mogę zapewnić, że to wymaga wiele samozaparcia.” – wyjaśnia właścicielka kliniki Orident – „Dlatego tworząc klinikę Orident uznałam, że – w miarę możliwości – będę przeprowadzać szkolenia zarówno dla stażystów, jak i dla stomatologów prowadzących samodzielną praktykę lekarską”.

Więcej informacji:

Joanna Strzelecka,
tel. 606 293 693,
e-mail: joanna@nonoproblemo.pl