Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT

www.CentrumTaurus.pl | 2010-04-23
Terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT

Terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT


Nowość!
Pokonaj ból uderzeniem fali  - terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT
Przewlekły i uporczywy ból to nie tylko fizyczne dolegliwości, ale również psychiczny dyskomfort, który znacznie obniża jakość życia. Ograniczona  sprawność ruchowa i złe samopoczucie powodują, że sięgamy po wiele kuracji, które nie zawsze przynoszą oczekiwaną ulgę. Innowacyjna, niezwykle efektywna terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT, to odpowiedź na dotychczasowe problemy.


Z pomocą Centrum Rehabilitacji Taurus, przeprowadzającym zabiegi na Dolnym Śląsku, odzyskamy dobrą kondycję i na nowo będziemy cieszyć się pełnią życia. 
Do niedawna schorzenia narządów ruchu leczono przede wszystkim operacyjnie lub za pomocą środków farmakologicznych, co wiązało się z bolesnymi zabiegami i długotrwałym okresem rekonwalescencji. Natłok obowiązków i zwiększone tempo życia współczesnego człowieka stało się bodźcem do poszukiwania nowatorskich rozwiązań i terapii, które dbając o nasz cenny czas, szybko przywracałyby pełnię sił witalnych.  Niezwykle skuteczny, nieinwazyjny system fal uderzeniowych BTL-SWT, jest jedną z najnowocześniejszych metod walki z dolegliwościami bólowymi. Terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT z powodzeniem stosowana jest bowiem w dziedzinie ortopedii, rehabilitacji i medycyny sportowej. Centrum Rehabilitacji Taurus jako jeden z dwóch ośrodków na Dolnym Śląsku oferuje tego rodzaju usługi. Najnowszej generacji aparatura i wysoko wykwalifikowany personel pomogą efektywnie pozbyć sie bólu i podnieść komfort naszego życia.

Uderz w źródło bólu


Nowoczesna terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT dostępna w ofercie Centrum Rehabilitacji Taurus to niezawodny sposób walki z uporczywym bólem. Wysoka skuteczność kuracji potwierdzona została wieloletnimi badaniami klinicznymi i opiera się na przepływie przez ciało fal akustycznych, które przenoszą energię w bolące miejsce. „Dostarczana energia stymuluje metabolizm, pobudza cyrkulację krwi i syntezę kolagenu, dzięki czemu przyspiesza procesy leczenia oraz regenerację ścięgien i tkanki miękkiej.”- wyjaśnia Dawid Półgrabia,dyrektor Centrum Rehabilitacji Taurus. Terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT to bezpieczny i szybki sposób przywracania sprawności ruchowej, bowiem zabieg przeprowadzany jest bez konieczności podawania znieczulenia i stosowania środków farmakologicznych, a brak efektów ubocznych jest dodatkowym atutem. Kuracja ta zwalcza nie tylko objawy, ale również źródło bólu, dzięki czemu osiągnięty rezultat nie jest jedynie chwilowym efektem. Dodatkowo wysoka skuteczność sprawia, że terapia ma bardzo szeroki wachlarz zastosowania. Z powodzeniem wykorzystuje się ją w leczeniu takich schorzeń jak bóle barków, bóle ścięgna Achillesa, zwyrodnienia stawów, łokieć tenisisty czy kolano skoczka.

Zabieg w 10 minut

Życie w ciągłym pośpiechu sprawia, że bardzo często narażeni jesteśmy na różnego rodzaju urazy, a jednocześnie nie mamy czasu by zadbać o nasze zdrowie. Lekceważenie niewielkiego bólu, z czasem przerodzić się może w chroniczną dolegliwość, która znacznie ograniczy nasze funkcjonowanie. Zwykle proces rehabilitacyjny to długotrwałe i mozolne leczenie, nie przynoszące od razu wymiernych rezultatów, dlatego też często odkładamy je na później.  Dla osób zapracowanych, żyjących w ciągłym biegu, dla których każda minuta jest cenna, idealnym rozwiązaniem jest terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT. Sesja terapeutyczna trwa bowiem jedynie około 10 minut, a całkowity czas skutecznej terapii obejmuje tylko cztery do pięciu zabiegów. „Rezultat leczenia jest trwały, a efekty natychmiastowe. Zwykle już jeden zabieg przynosi znaczną ulgę, a cala seria wystarczy, by zauważyć poprawę i zlikwidować dręczący ból.”- podkreśla Dawid Półgrabia z Centrum Rehabilitacji Taurus.
Terapia falami uderzeniowymi BTL-SWT to niezwykle skuteczna, nieinwazyjna metoda likwidowania bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Dzięki niej uporczywy ból nie będzie już dłużej stanowił problemu, a my odzyskamy dawną sprawność  i dobre samopoczucie.

Dawid Półgrabia – dyrektor Centrum Rehabilitacji Taurus, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, od 10 lat pracuje jako fizjoterapeuta. Bogate doświadczenie zdobywał m. in. jako rehabilitant kobiecej drużyny siatkarek Gwardii Wrocław oraz polskiej reprezentacji kobiet w piłce siatkowej. Specjalizuje się głównie w rehabilitacji sportowej i neurologicznej. Ukończył szereg szkoleń, a na swoim koncie posiada m. in. certyfikat PNF, McKenzie, Bobath czy Kinesiologyteape.  


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Centrum Rehabilitacji Taurus to prywatny gabinet medyczny, będący działem firmy Lange Łukaszuk Sp.j.. Utworzony został w celu udzielania świadczeń rehabilitacyjnych na rzecz niepełnosprawnych pracowników zatrudnionych w firmie, a następnie rozszerzony o świadczenie usług dla pozostałych pracowników i pacjentów komercyjnych. Centrum wykonuje zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu.

Taurus Centrum Rehabilitacji
Byków 25C
55-095 Mirków
www.CentrumTaurus.pl