Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Mikroblogging wkracza do branży stomatologicznej

Biuro Prasowe The Wand | 2010-04-22
Mikroblogging wkracza do branży stomatologicznej

Mikroblogging wkracza do branży stomatologicznej

You Tube

Mikroblogging wkracza do branży stomatologicznej

Mikroblogging wkracza do branży stomatologicznej, stając się narzędziem rzetelnej edukacji pacjenta! W kampanii informacyjnej „Znieczulamy Bezboleśnie”, która angażuje aż 600 gabinetów stomatologicznych z całej Polski, a poświęconej bezbolesnemu, komputerowemu znieczuleniu The Wand™ zostanie wykorzystanych 5 połączonych ze sobą portali społecznościowych. Wszystko po to, żeby pacjent wiedział, że u dentysty już nie boli

Komputerowe znieczulenie The Wand™ to rewolucja w gabinetach stomatologicznych! Bezbolesne znieczulenie stosowane jest już w około 600 gabinetach w całej Polsce. Żeby jednak rewolucja, przeszła w ewolucję i na stałe zagościła w świadomości pacjenta firma FM Produkty Dla Stomatologii, która do Polski urządzenie sprowadziła razem z 600 gabinetami, postanowiła komunikować się z pacjentami za pomocą specjalnych kanałach informacyjno – edukacyjnych na serwisach m.in. na Blip.pl i YouTube.com. Śledzący profil będą mogli się dowiedzieć m.in. co sprawia, że znieczulenie podawane przed zabiegiem jest bezbolesne, a także gdzie szukać gabinetów, które znieczulają bezstrzykawkowo. Przy pomocy video reportaży użytkownicy serwisów poznają także opinie samych pacjentów i lekarzy. Jak podkreślają twórcy profilów mają one spełniać przede wszystkim funkcję edukacyjną pacjenta, podpowiadając jak uniknąć bólu u dentysty. Komunikacja na profilach będzie miała charakter interaktywny.


Będziesz mógł pytać lekarzy i ekspertów

- Kiedyś w gabinecie stomatologicznym znieczulano tylko strzykawką, dziś znieczulenie podaje komputer. Precyzyjnie i bezboleśnie. Dzięki mikroblogom i społecznościom internetowym o tym nowym rozwiązaniu, dostępnym w coraz większej ilości gabinetów nad Wisłą będziemy mogli poinformować internautów – mówi Małgorzata Mołata - Odrobina specjalista ds. promocji i reklamy firmy FM Produkty dla Stomatologii. - Mikroblogi jednak nie ograniczą się tylko do komunikacji w jedną stronę. Pacjenci będą mogli pytać naszych ekspertów oraz dyżurujących lekarzy stomatologów o bezbolesne znieczulenie. W razie potrzeby pomożemy internautom w znalezieniu gabinetów w ich okolicy, które dysponują tego typu znieczuleniem – dodaje.

Projekt komunikacji  o The Wand™ jest pionierski, bo i samo urządzenie jest na miarę XXI wieku. Stworzone w Stanach Zjednoczonych w firmie Milestone Scientific zrewolucjonizowało stomatologię na całym świecie, sprawiając, że z gabinetów stomatologicznych  po ponad 100 –tu latach zniknęły strzykawki.

 – Chcemy pokazać pacjentom, że dziś znieczulenie u dentysty nie boli i nie ma się już czego bać. Urządzenie, któremu poświęcone są mikroblogi, a także profil np. na Facebook.com to dziś standard w USA, w Polsce dopiero gabinety zaczynają stosować to rozwiązanie, a co za tym idzie pojawiają się pytania i wątpliwości pacjentów – mówi Odrobina – Mołata.  - W takiej sytuacji naturalnym staje się dostarczenie rzetelnych informacji pacjentowi, odpowiadając wprost. Postanowiliśmy ułatwić pacjentom znalezienie informacji. Zamiast szukać odpowiedzi na forach dzięki Blip.pl i Twitter.com będzie można bezpośrednio zapytać nas, lekarzy stomatologów lub ekspertów na co dzień pracujących z The Wand™. Liczymy także na aktywny udział pacjentów, którzy już byli znieczuleni Wand’em – wyjaśnia Mołata-Odrobina.

Pionierska komunikacja produktu medycznego w Polsce

Powstanie mikroblogów to część większej kampanii informacyjne „Znieczulamy Bezboleśnie”, która swoim zasięgiem obejmie również portal społecznościowy Facebook.com, gdzie utworzona została grupa „Znieczulam się bezboleśnie”, a także portale YouTube.com i Vimeo.com, gdzie na specjalnych kanałach TV publikowane są reportaże poświęcone The Wand™, przygotowane w gabinetach stomatologicznych w całej Polsce m.in. w Dental Centrum, Dentim clinic i M&M Stupka.  Filmy linkowane będą także z mikroblogami. Stworzona zostanie także specjalna strona informacyjna dla lekarzy i pacjentów www.wand.pl i www.znieczulamybezbolesnie.pl

 – Do tej pory o nowościach w medycynie dowiadywaliśmy się z drugiej ręki: z gazet, forum internetowego, od znajomych. Często informacje były sprzeczne, niekompletne, ktoś dodawał coś od siebie, a w medycynie nie ma miejsca na błędy i wątpliwości. Dlatego pacjenci zainteresowani bezbolesnym znieczuleniem The Wand™, teraz będą mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się o wskazaniach i przeciwwskazaniach tego typu znieczulenia, zapytać, czy można znieczulić dziecko albo osobę z chorobą serca. Każdy będzie miał pewność, że otrzyma właściwą odpowiedź od specjalisty. W kampanię zaangażowane zostały najlepsze gabinety i kliniki stomatologiczne w kraju, a także wybitni specjaliści – stomatolodzy, implantolodzy, a także psycholodzy – dodaje.

O co ten szum?
 
Komputerowe znieczulenie The Wand™ to dziś prawdziwy hit w gabinetach stomatologicznych. Urządzenie powstało w odpowiedzi na potrzeby pacjentów. Zwłaszcza pacjentów bojących się wizyty u stomatologa, a także podania samego znieczulenia. Urządzenie to w przeciwieństwie do tradycyjnej strzykawki, dozuje znieczulenie przy pomocy mikroprocesora. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek pacjenta, a tym samym nie przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem.  Dlaczego tak się dzieje? Co na temat takiego znieczulenia mówią sami pacjenci? – na te pytania będzie można poznać odpowiedź śledzącym nasze profile – podsumowuje Mołata - Odrobina.

Więcej: www.fmdental.pl www.wand.pl www.znieczulamybezbolesnie.pl