Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

42-calowy monitor medyczny Barco do sal operacyjnych

Planet PR | 2010-04-22
42-calowy monitor medyczny Barco do sal operacyjnych

42-calowy monitor medyczny Barco do sal operacyjnych

42-calowy monitor medyczny Barco do sal operacyjnych

Barco – producent rozwiązań na potrzeby obrazowania medycznego - dołączył do oferty nowy, 42-calowy monitor medyczny dedykowany do sal operacyjnych. MD-4221 to urządzenie znacząco poprawiające warunki przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych, o czym przesądzają parametry: rozdzielczość Full HD, szybki czas reakcji matrycy, szerokie kąty widzenia czy możliwość wyświetlania obrazu z wielu źródeł.

Barco MD-4221 to nowoczesny, 42-calowy monitor LCD w formacie 16:9 i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), zaprojektowany specjalnie na potrzeby sal operacyjnych. Duży ekran sprawia, że medycy w trakcie przeprowadzanych zabiegów mają bezpośredni dostęp do niezbędnych materiałów: zdjęć RTG w postaci cyfrowej czy obrazów z innych badań. Urządzenie posiada szereg wejść i wyjść i tym sposobem możliwe jest wyświetlanie materiałów z wielu źródeł – od radiologicznych systemów informatycznych po cyfrowe endoskopy w technologii HD.

Nowy monitor medyczny Barco zapewnia wysokiej jakości obraz z zachowaniem najdrobniejszych detali, dzięki czemu wyświetlane treści są doskonale widoczne przez chirurgów na sali operacyjnej. Wpływają na to parametry urządzenia: szerokie kąty widzenia wynoszące po 178 stopni, jasność na poziomie 500 cd/m2, wysoki kontrast 1400:1 czy szybki czas reakcji matrycy. Obrazy mogą być wyświetlane sąsiadująco lub nanoszone na siebie. MD-4221 posiada również wbudowaną tablicę LUT DICOM, co sprawia, że monitor jest idealny do wyświetlania zdjęć rentgenowskich czy pochodzących z tomografii komputerowej. Na komfort pracy wpływa antyrefleksyjna szyba, a obecność standardu IPX1 oznacza bardzo łatwą dezynfekcję.

Gwarancja i dostępność

Barco MD-4221 objęty jest gwarancją wynoszącą 36 miesięcy. Urządzenie oferowane jest przez wyłącznego dystrybutora na terenie Polski – firmę Veracomp.

Parametry techniczne:

Rozdzielczość: 1920 x 1080 (Full HD)
Przekątna: 42 cale
Jasność: 500 cd/m2
Kontrast: 1400:1
Format: 16:9
Kąty widzenia: 178/178 stopni
Czas reakcji: 5ms
Funkcje wyświetlania: Gamma, DICOM
Wejścia wideo: DVI, VGA, S-Video, Composite Video, Component Video, RGBHV, (HD)SDI
Wyjścia wideo: DVI, (HD)SDI
Zarządzanie: RS323, IR Remote Control, OSD
PIP: Picture in Picture, Picture by Picture
Inne: możliwość rozszerzenia o wejście optyczne dla czterech światłowodów (RGBC) terminowanych wtykami LC (Lucent)
Certyfikaty: CE EN60601-1, UL 60601-1, c-UL, KETI, PSE, VCC, MDD 93/42/EEC Class I


###

Barco jest międzynarodową firmą aktywną w trzech kluczowych obszarach technologii przetwarzania obrazu: projekcji wielkoformatowej, systemach wizualizacji w medycynie oraz systemach wizualnego nadzoru. Rozwiązania Barco mają zastosowanie w dziedzinie pomieszczeń kontrolnych, wizualizacji w reklamie, symulacji i rzeczywistości wirtualnej, wydarzeń kulturalnych i sportowych, mediów, kin elektronicznych, kontroli lotniczej, obrony i bezpieczeństwa, wizualizacji medycznej, awioniki, sortowania tekstyliów i żywności. Barco jest ogólnoświatową firmą, obecną w prawie 100 krajach. Laboratoria i fabryki zlokalizowane są w kilku krajach Europy, w USA i w Azji. Barco notowane na brukselskiej giełdzie papierów wartościowych jest częścią BEL 20, Next 150, jak również członkiem Dow Jones Sustainability Indexes. Wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy Barco w Polsce jest Veracomp SA. Więcej informacji jest dostępnych pod adresem: www.barco.pl 


Veracomp jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distributor). Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii w zakresie różnych specjalizacji: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo IT, pamięci masowe i serwery, zarządzanie infrastrukturą IT, systemy audiowizualne i Digital Signage, cyfrowy obieg dokumentów, medycyna cyfrowa, produkty dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Veracomp, jako dystrybutor VAD, oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowo - Wschodniej. W 2009 roku przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 291 mln złotych, co stanowi 5 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego. Więcej informacji pod adresem: www.veracomp.pl.