Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dentystyczne Show

Biuro prasowe Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Katowicach/Kobold PR | 2010-04-21
Dużo sprzętu, asystentki, projektory, fantomy i ogrom wyjątkowej wiedzy– to wszystko składa się na niepowtarzalny spektakl jakim są kursy organizowane prze uznany autorytet endodoncji dr Romana Borczyka, właściciela Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej z Katowic. Wykładów i szkoleń Dr Romana Borczyka, wysłuchało już tysiące polskich i zagranicznych stomatologów. Na ostatnim kursie w Krakowie było aż 370 uczestników. Już w czerwcu w Katowicach Borczyk będzie opowiadał o autorskiej metodzie podnoszenia zatoki.

O tym, co potrafi dr Roman Borczyk, przekonali się uczestnicy niedawnego kursu, zorganizowanego w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie. Sala wykładowa wypełniona była po brzegi. Zgromadzeni dentyści, z autentycznym zainteresowaniem słuchali m.in. o hydrokinetycznym oczyszczaniu kanałów, jak wyleczyć zgorzel podczas pierwszej wizyty, czy o wykorzystywaniu technik 3D w każdym gabinecie. To było w części teoretycznej. Później każdy mógł się przekonać jak to wygląda w praktyce. Dr Borczyk, z wykorzystaniem fantomów, zaprezentował m.in. skuteczne sposoby naprawy perforacji oraz studium przypadku leczenia z wizualizacją radiografii. Wszystko przeprowadzane było z wykorzystaniem mikroskopu, a słuchacze mieli podgląd na dużym ekranie.
Po kursie każdy czuł się bogatszy o wiedzę, której prawdopodobnie nie zdobyłby nigdzie indziej.
– Poznałem dzisiaj mnóstwo ciekawych rozwiązań, o których przyznam się szczerze, nigdy wcześniej nie słyszałem. Wiedziałem, że kursy dr Borczyka są ciekawe, ale czegoś takiego się nie spodziewałem– mówił jeden ze słuchaczy.
Dr Roman Borczyk organizuje kursy od ponad 10 lat. I wie, że same słowa to zbyt mało –Uatrakcyjniam moje szkolenia, aby słuchacze dosadniej rozumieli to o czym mówię. O wiele łatwiej jest pokazać jak coś wygląda w praktyce niż o tym opowiedzieć. Dlatego na moich wykładach nigdy nie brakuje pokazów z fantomem, mikroskopów, ekranów– mówi dr Borczyk.

Okazji do uczestniczenia w kursach dr Borczyka jest wiele. Najbliższy odbędzie się już 26 maja w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie. Tydzień później, 5 czerwca, dr Borczyk odwiedzi Lubelski Uniwersytet Medyczny. 12 czerwca oraz 16 października w Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Katowicach, dr Borczyk będzie uczył podnosić zatokę, innowacyjną, autorską i przed wszystkim bezbolesną metodą.

Sam na sam z dr Borczykiem

Doktor Roman Borczyk prowadzi również kursy indywidualne, dla lekarzy stomatologów z zakresu implantologii, chirurgii i endodoncji. Kursy odbywają się w Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Katowicach w ustalonym indywidualnie terminie.

Uczestnik kursu bierze udział w wykonywanych w wyznaczonym dniu zabiegach:

uczestniczy w planowaniu leczenia na podstawie wykonanych zdjęć cyfrowych (radiowizjografia, stożkowa tomografia komputerowa)

poznaje standardy leczenia endodontycznego, chirurgicznego i implantologicznego,

poznaje praktyczną stronę zastosowania mikroskopów operacyjnych (ZEISS, OLYMPUS) i radiografii cyfrowej podczas procedury leczenia

po zabiegach uczestnik kursu omawia procedury leczenia z doktorem Romanem Borczykiem i Krzysztofem Maćkowiakiem

uczestnik przeprowadza leczenie na przygotowanych fantomach i przy udziale lekarza prowadzącego.

Program kursu dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb lekarza i stopnia zaawansowania.