Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

śp.płk dr hab Wojciech Lubiński-Lekarz Prezydenta

Życie Warszawy | 2010-04-16

Wsród Ofiar prezydenckiego samolotu był także Lekarz Prezydenta Lecha Kaczyńskiego-płk dr hab. Wojciech Lubiński. Wyjątkowy i wspaniały Człowiek.


– Był wyjątkowym lekarzem, żołnierzem, człowiekiem, ojcem – mówią zgodnie pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, którzy w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem stracili kolegę - płk dr hab. Wojciecha Lubińskiego.

Płk dr hab. Wojciech Lubiński urodził się 4 października 1969 r. w Rykach. Studiował na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 1995 r. odbył staż podyplomowy w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie, a potem objął stanowisko lekarza Jednostki Wojskowej w Ostródzie. Rok później zaczął pracę na stanowisku asystenta w Wojskowym Szpitalu Gruźlicy i Chorób Płuc w Otwocku. W 1997 r. uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych, w 2000 r. z chorób płuc. W tym samym roku został przeniesiony na stanowisko asystenta Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii szpitala przy ul. Szaserów.Od 2005 r. był rzecznikiem prasowym placówki, a od 2008 r. zastępcą komendanta WIM. 
Aktywnie uczestniczył w pracach Towarzystwa Naukowego. Był członkiem zarządu Oddziału Warszawsko-Otwockiego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Odznaczony Brązowym Medalem Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

W hołdzie Ofiarom katastrofy żegnamy się tymi słowami:

Trzeba żyć,
być tu i teraz,
ale nie zapomnieć,
że był śmiech, radość, chęć życia

Że była nadzieja
były łąki słoneczne
ale i las ciemny, ponury
naznaczony krwią dawną i nową
tych, którzy chcieli
prawdy i zrozumienia

Jasne serca
Wrażliwość
Miłość

To nam odebrane

Żal ściska dusze
Dziesiątki myśli

Chcieli być tu i teraz

Zostaliśmy my
Po to, żeby nie dać o Nich zapomnieć

Dać Im iść ścieżką do Nieba
Niech odpoczną

Teraz nasza droga

Anna Pasławska-Mioduszewska