Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe systemy informatyczne, także w Centralnym Szpitalu Weteranów w Łodzi

UHC Sp. z o.o. | 2010-04-15
Nowe systemy informatyczne, także w Centralnym Szpitalu Weteranów w Łodzi

Nowa era informatyzacji jest widoczna w coraz większej ilości medycznych placówek publicznych w naszym kraju.
Kolejne unowocześnienia zaistniały w Centralnym Szpitalu Weteranów w Łodzi, wcześniej projekt objął Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie.


Szpital w Łodzi został zbudowany w 1937 roku. Budynek zaprojektowany przez włoskiego architekta, wykonano niezwykle starannie. Miarą jego standardu w latach 30-tychXX wieku było między innymi wyposażeniego w centralną instalację klimatyzacyjną.
W chwili obecnej Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej
- Centralny Szpital Weteranów, dysponuje
21 klinikami, 6 zakładami diagnostycznymi oraz ponad 30 poradniami specjalistycznymi.

Od 2006 roku Centralny Szpital Weteranów - jedyna w Polsce tego typu placówka służby zdrowia
- oferuje świadczenia medyczne wszystkim kombatantom i weteranom niezależnie od miejsca zamieszkania. Ta grupa pacjentów wymaga wieloprofilowej diagnostyki oraz stosowania szeroko rozumianej terapii i rehabilitacji, ze względu na podeszły wiek, a także urazy odniesione podczas walk.

Doświadczenie, jakim może się poszczycić placówka budowane jest od przeszło 70-ciu lat. Nowatorskie metody diagnostyczno-lecznicze, które wprowadzano właśnie w tym szpitalu, pozwoliły na wykonanie wielu pionierskich zabiegów, wielokrotnie ratując ludziom życie i zdrowie. W 1961 roku w szpitalu powstała Stacja Dializ Pozaustrojowych - pierwsza w strukturach wojskowej służby zdrowia oraz trzecia w Polsce. W 1964 roku dokonano pierwszego w Polsce wszczepienia sztucznej zastawki dwudzielnej serca i pierwszego wszczepienia sztucznej zastawki aortalnej.

W 2008 roku szpital otrzymał w ogólnopolskim konkursie Perły Medycyny prestiżową nagrodę
w dziedzinie placówek ochrony zdrowia: II miejsce - Srebrną Statuetkę „Perły Eskulapa” w kategorii szpitale wielospecjalistyczne. Głównym atutem szpitala jest bardzo wysoki poziom kadry medycznej
– na 293 lekarzy 182 posiada specjalizację, w tym aż 142 tytuły naukowe.

Szpital na bieżąco finalizuje projekty z zakresu modernizacji, dokonuje pionierskich zabiegów, które świadczą o renomie placówki i owocują licznymi osiągnięciami. Wśród najważniejszych osiągnięć szpitala można wymienić: pierwszą w kraju instalację 64-warstwowego tomografu komputerowego, utworzenie nowoczesnych cathlabów do angiokardiografii i elektrofizjologii serca, powstanie najnowocześniejszego w regionie Centrum Litotrypsji oraz uzupełnienie sprzętu o nowoczesną aparaturę rentgenodiagnostyczną i ultrasonograficzną.

W 2007 r. oddano do użytku jedną z najnowocześniejszych w Polsce, Klinikę Kardiologii Interwencyjnej, Kardiodiabetologii i Rehabilitacji Kardiologicznej. To tu przeprowadzono po raz pierwszy w kraju zabieg ablacji przy użyciu echosonografii wewnątrzsercowej. Klinika ta zwyciężyła w plebiscycie „Łódź sukcesu” w 2004 r. za unikalny zabieg wszczepienia stymulatora serca pod kontrolą echokardiografii wewnątrzsercowej dokonany pierwszy raz w Polsce.

Podobnym sukcesem może poszczycić się jedyny w regionie Oddział Kliniczny Chirurgii Ręki, w którym dokonano udanej reimplantacji całkowicie odciętej i częściowo zmiażdżonej kończyny górnej, zabieg ten również zwyciężył w plebiscycie „Łódź sukcesu” w 2004 r.

W strukturze Szpitala znajduje się ponadto, jedna z najlepszych w Polsce, Klinika Neurochirurgii
i Chirurgii Nerwów Obwodowych, która ma na swoim koncie wiele nowatorskich zabiegów, przeprowadzanych po raz pierwszy w naszym kraju. Są to m.in. zabiegi techniką kyfoplastyki przez skórnej u pacjentów ze złamaniami kręgosłupa, czy wszczepienia implantów u chorych
z przemieszczeniem kręgosłupa.

Także Klinika Okulistyki i Rehabilitacji Wzroku, jedna z najlepszych w kraju, ma wiele powodów do dumy. Wykonano tam autoprzeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki. Zabieg ten jest przeprowadzany w kilku ośrodkach w kraju. W styczniu 2009 roku oddana została w pełni przebudowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt Klinika Ortopedii. W lutym 2009 roku dzięki współpracy polsko-szwedzkiego zespołu lekarskiego w tejże Klinice przeprowadzono nowoczesną, najbardziej dokładną metodę bezinwazyjnej operacji nadgarstka, w Polsce była to jedna z pierwszych operacji tego typu.

UHC Sp. z o.o.

Jest producentem nowoczesnego oprogramowania dla sektora opieki zdrowotnej. Wysoką pozycję na rynku zawdzięcza kompleksowej ofercie (w tym multimedialny Elektroniczny Rekord Pacjenta) oraz innowacyjnym rozwiązaniom opartym o technologie WWW. Z rozwiązań UHC korzystają największe prywatne sieci medyczne oraz ponad 150 szpitali w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji międzynarodowych projektów oraz ogromne inwestycje w rozwój zaowocowały powstaniem najnowocześniejszych medycznych systemów informatycznych wspomagających pracę i zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej. W roku 2006 UHC stało się częścią CompuGROUP Holding AG,  działającego na rynku produktów i usług informatycznych dla służby zdrowia na całym świecie. UHC uzupełnia ofertę CompuGROUP o systemy szpitalne oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizuje się już od ponad 14 lat.

CompuGROUP Holding AG

CompuGROUP znajduje się w światowej czołówce na rynku informatyki medycznej. Produkowane przez CG oprogramowanie projektowane jest, aby wspierać medycynę i organizować pracę lekarzy w gabinetach i szpitalach. Rozwiązania informatyczne CG, bazujące na indywidualnym zapisie danych pacjenta w aplikacji webowej, znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny, gwarantując jednocześnie efektywność  i bezpieczeństwo.
Z narzędzi CompuGroup korzysta w chwili obecnej blisko 326 tysięcy klientów (lekarzy, stomatologów, szpitali
oraz innych dostawców usług medycznych). CompuGROUP jest największym pod względem liczby klientów dostawcą rozwiązań eHealth na świecie. Firma ma swoje oddziały w 14 europejskich krajach, ponadto w Malezji, Arabii Saudyskiej, Afryce Południowej oraz w USA. Aktualnie zatrudnia około 2800 osób.