Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy wymiar informatyki medycznej

UHC Sp. z o.o. | 2010-04-15
W lutym 2010 r. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, podpisał umowęze spółką UHC sp. z o.o. z Lublina na dostawę i wdrożenie Kompleksowego Informatycznego Systemu Obsługi Szpitala obejmującego: dostawę, konfigurację i uruchomienie oprogramowania do części szpitalnej tzw. HIS (ang. Hospital Information System) oraz administracyjnej.

Wdrożenie obejmuje dodatkowo system PACS/RIS, CR skaner radiografii pośredniej oraz sprzęt komputerowy (serwery i terminale) połączony w sieć szpitalą. Termin uruchomienia kompletnego rozwiązania planowany jest na czerwiec 2011 roku. Całkowita wartość kontraktu  to 3.700.000 zł brutto.
Szpital pozyskał środki na powyższą inwestycję z Funduszy Europejskich – Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa warmińsko-mazurskiego.

System CliniNET to najnowocześniejsze rozwiązanie dla służby zdrowia w Polsce, łączące w sobie zalety sprawnej i intuicyjnej obsługi pacjentów z możliwością wszechstronnej analizy zgromadzonych informacji. Unikalna technologia bazująca na koncepcji EPR (Elektroniczny Rekord Medyczny) umożliwia dostęp do kompletnych danych medycznych pacjenta w dowolnym miejscu szpitala lub poradni za pośrednictwem przeglądarki WWW. Docelowo z systemu, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt modułów funkcjonalnych (między innymi Apteka Szpitalna, RIS, Moduł Archiwizacji Badań Video dla potrzeb endoskopii, laparoskopii i USG, Moduł Archiwum badań obrazowych PACS, System Kalkulacji Kosztów, Zarządzanie Jakością), będzie mogło korzystać jednocześnie kilkuset użytkowników.

Waldemar Grudzień, Prezes Zarządu UHC, podkreśla: „Wdrożenie tak kompleksowego rozwiązania w Olsztyńskim szpitalu umacnia naszą silną pozycję dostawcy innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych dla największych szpitali w kraju”.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Od ponad czterdziestu lat jest wiodącą placówką medyczną leczącą dzieci w północno-wschodniej Polsce. Zaspokaja potrzeby zdrowotne dzieci i młodzieży w zakresie diagnostyki, leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Jednostka posiada obecnie 14 oddziałów oraz ponad 30 poradni specjalistycznych. Rocznie hospitalizuje około 20 tys. pacjentów i udziela ćwierć miliona porad specjalistycznych - zabiegów rehabilitacyjnych.

Jednym z jego najważniejszych oddziałów specjalistycznych jest Kliniczny Oddział Chirurgii Dziecięcej, znany w całym kraju z operacji wad wrodzonych noworodków i wcześniaków (3 miejsce w Polsce pod względem liczby takich zabiegów) oraz zastosowania małoinwazyjnej metody laparoskopowej. Oddział chirurgii dziecięcej jest ośrodkiem szkoleniowym dla specjalistów z całej Polski i z zagranicy. Z kolei Oddział Ortopedyczno-Urazowy należy do nielicznej czołówki ośrodków w Polsce, które zajmują się operacyjnym leczeniem poważnych wad kręgosłupa u dzieci
i młodzieży.

Jednostka posiada nowocześnie wyposażone zaplecze diagnostyczne m.in. Dział Radiologii
z cyfrową diagnostyką rtg, usg i współpracującą TK, zakład diagnostyki laboratoryjnej, zakład mikrobiologii, pracownię endoskopii, w której wykonywane są badania gastroskopowe, kolonoskopie również w znieczuleniu ogólnym, ośrodek audiologii i foniatrii, ośrodek diagnostyki
i rehabilitacji dla osób z nietrzymaniem moczu, pracownie diagnostyki kardiologicznej, pracownie EEG i EMG z wideo – EEG.

Szpital Dziecięcy w Olsztynie jako jeden z pierwszych w kraju zdobył i utrzymał do dziś akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (od 1997 roku.), a w 2007 r. uzyskał certyfikat systemu zarządzania jakością zgodnego z międzynarodową normą ISO 9001.


UHC Sp. z o.o.CompuGROUP Holding AG


CompuGROUP znajduje się w światowej czołówce na rynku informatyki medycznej. Produkowane przez CG oprogramowanie projektowane jest, aby wspierać medycynę i organizować pracę lekarzy w gabinetach i szpitalach. Rozwiązania informatyczne CG, bazujące na indywidualnym zapisie danych pacjenta w aplikacji webowej, znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny, gwarantując jednocześnie efektywność  i bezpieczeństwo.
Z narzędzi CompuGroup korzysta w chwili obecnej blisko 326 tysięcy klientów (lekarzy, stomatologów, szpitali oraz innych dostawców usług medycznych). CompuGROUP jest największym pod względem liczby klientów dostawcą rozwiązań eHealth na świecie. Firma ma swoje oddziały w 14 europejskich krajach, ponadto w Malezji, Arabii Saudyskiej, Afryce Południowej oraz w USA. Aktualnie zatrudnia około 2800 osób.