Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Auto godne Dr House'a

Nissan PR | 2010-04-15
Auto godne Dr House'a

Auto godne Dr House'a

Auto godne Dr House'a

Motoryzacyjna legenda narodziła się zaledwienieco ponad 40 lat temu. Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku w rynek w USAwprowadzono model Datsun 240Z. Amerykańscy kierowcy natychmiast zakochali się wnowym samochodzie, którego roczna sprzedaż w samych tylko Stanach Zjednoczonychutrzymywała się na stałym poziomie 50 000 egzemplarzy. Tak zaczęła sięlegenda „Zetki”.
 
Po czterech dekadach, sześciu generacjach i ponadmilionie sprzedanych aut Nissan wprowadza specjalną jubileuszową wersjęnajnowszej dwumiejscowej „Zetki”, czyli modelu 370Z.
 
370Z Black Edition to sposób na uczczenie40-lecia legendy w odpowiednim stylu. Samochód dostępny wyłącznie jako Coupé wlimitowanej serii zaledwie 370 egzemplarzy przeznaczonych na rynek europejskibędzie oferowany w dwóch niepowtarzalnych metalizowanych kolorach nadwozia:czarnym i kwarcowym. W obydwu lakierach zastosowano opracowaną przez Nissanapionierską technologię Scratch Shield, dzięki której drobne rysy na powłocelakierniczej zanikają samoczynnie.
 
Charakterystyczne elementy wnętrza Nissana 370ZBlack Edition to:
-       specjalnaskórzano-zamszowa tapicerka (fotele i wykończenie drzwi) z wytłoczonym logo 40.rocznicy,
-         kierownicapokryta gładką skórą z czerwonymi szwami
-         czerwoneprzeszycia na desce rozdzielczej, konsoli centralnej i w miejscu, o któreopiera się kolano kierowcy,
-         supernowoczesnysystem nawigacji satelitarnej Connect Premium z ekranem dotykowym oraz systemaudio ze złączem USB….
 
Nadwozie 370Z Black można rozpoznać po takichelementach, jak:
-         19-caloweciemnoszare aluminiowe felgi RAYS,
-         jaskrawoczerwonezaciski hamulcowe,
-         emblemat40-lecia na tylnej klapie.
 
Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje międzyinnymi specjalnie opracowany system audio wysokiej klasy marki BOSE, 19-calowealuminiowe felgi, przycisk służący do uruchamiania i wyłączania silnika wraz zinteligentnym kluczykiem Nissan oraz sześciobiegową manualną przekładnię zunikatową technologią Synchro Rev Control. Ten elektroniczny system sterujeprędkością obrotową silnika przy zmianie przełożeń, perfekcyjnie naśladująctechnikę jazdy z jednoczesnym wciskaniem pedału przyspieszenia i hamulca.Siedmiostopniowa przekładnia automatyczna sterowana manetkami przy kierownicydostępna jest jako opcja.
 
W standardowym wyposażeniu Black Editionznalazł się system audio i nawigacji satelitarnej Nissana nowej generacji,charakteryzujący się prostotą obsługi oraz nowymi i zmodernizowanymi funkcjami.
 
Sercem systemu jest wysoko wydajny twardy dysk, naktórym 9,3 GB pojemności zarezerwowano na pliki audio. Jednym z wielu atutówsystemu jest ogromny zasób map obejmujący także Turcję, Europę Wschodnią, Rosjęi oczywiście Polskę. Nowa i przejrzysta koncepcja nawigacji 3D charakteryzujesię ulepszoną grafiką oraz bardziej realistycznym opisem dróg i znanych punktóworientacyjnych w wielu głównych miastach Europy. Rozdzielczość 7-calowegoekranu jest czterokrotnie wyższa w porównaniu z systemem poprzedniej generacji.
 
Informacje o ruchu drogowym przekazywane są w czasierzeczywistym przez system RDS-TMC, a szybsze działanie systemu umożliwiabłyskawiczną zmianę planowanej trasy. Użytkownik systemu ma dostęp do miejscoznaczonych przez Michelin jako Point Of Interest (POI), z kompleksowąinformacją o restauracjach, usługach, muzeach i innych atrakcjach turystycznychw całej Europie.
 
W systemie nowej generacji zastosowano interfejsoparty na ekranie dotykowym, co zapewnia maksymalną wygodę obsługi ibezpieczeństwo, nie tylko w przypadku korzystania z systemu nawigacji, aletakże innych funkcji, takich jak moduł Bluetooth do podłączenia telefonu czyfunkcje rozrywkowe. Systemem można sterować także przez moduł rozpoznawaniamowy. Instrukcje na ekranie mogą być wyświetlane w ośmiu językach do wyboru.System rozpoznawania mowy reaguje na siedem języków.
 
Do systemu nawigacji nowej generacji można podłączyćprzenośne odtwarzacze audio przez port USB. Filmy na DVD można oglądać nacentralnym ekranie nawigacji (tylko w stojącym samochodzie), natomiastzewnętrzne urządzenia audio i wideo można podłączyć przez złącza VTR wcentralnym schowku.
 
Od strony mechanicznej Black Edition nie różnisię od standardowego 370Z. Samochód napędzany jest 24-zaworowym silnikiem opojemności 3,7 litra i mocy 328 KM. Prędkość maksymalna ograniczona elektronicznieto 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 5,3 sekundy (5,6 s w wersji z przekładniąautomatyczną). 370Z z roku modelowego 2010 spełniają wymagania przyszłej normyemisji spalin Euro 5.
 
Wzorcowe właściwości jezdne i przyczepność tozasługa tylnego napędu i w pełni niezależnego tylnego zawieszenia, a takżezmodernizowanych hamulców i precyzyjnego układu kierowniczego ze wspomaganiem oprogresywnej charakterystyce.
 
Od wprowadzenia modelu na rynek w czerwcu 2009roku w Europie klienci zakupili ponad 1050 egzemplarzy 370Z, co stanowiznakomity wynik, jak na produkt niszowy przy wyjątkowo niesprzyjającejkoniunkturze na rynku. Dotychczas najwięcej egzemplarzy sprzedano w WielkiejBrytanii, a także we Francji i Niemczech.
 
„Historia „zetki” obfituje w pozytywnewydarzenia. Samochód nie tylko doskonale sprzedaje się na całym świecie, aletakże bardzo dobrze radzi sobie na torach wyścigowych i zdobywa nagrody wróżnych plebiscytach. 370Z Black Edition to godny hołd dla wspaniałegosamochodu” – powiedział Vincent Wijnen, Wiceprezes ds. Marketingu w europejskimoddziale Nissana.
 
W lutym 370Z w Polsce zdobył kolejne wyróżnienie,tym razem w plebiscycie „Best Cars 2010” organizowanym przez miesięcznik AutoMotor i Sport.
W kategorii aut sportowych Nissan zostałuhonorowany tytułem samochodu najbardziej przystępnego cenowo w swojej klasie.Jest to tylko potwierdzeniem, iż 370Z jest jednym z najtańszych na rynku modeliz mocą silnika powyżej 300 KM.