Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lekarze mają większe szanse na kredyt

Wirtualna Polska | 2010-04-13
Obecnie, w dobie kryzysu otrzymanie dużego kredytu, to nie lada osiągnięcie, które uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale coraz częściej zależy od tego, czy budzimy zaufanie u bankowca, czy nie.
Coraz częściej oceniani jesteśmy przez pryzmat zawodu, który wykonujemy.


Policjant, prokurator, komornik, lekarz, urzędnik, nauczyciel – lista zawodów mogących liczyć na preferencje w bankach jest długa.

Ich przedstawiciele nie tylko łatwiej dostaną kredyt. Mogą się też spodziewać na przykład niższego oprocentowania, uproszczonych procedur przy jego pozyskiwaniu, niższej marży przy kredycie hipotecznym. Banki z myślą o nich przygotowały specjalne oferty kredytów hipotecznych i gotówkowych, kart kredytowych czy np. możliwości otwarcia bezpłatnego konta. Niekiedy obniżają też prowizję za udzielenie kredytu.

I tak, na przykład: Deutsche Bank na liście preferowanych zawodów umieszcza m.in. radców prawnych, notariuszy, adwokatów, lekarzy. Proponuje im specjalną ofertę w zakresie kredytów hipotecznych. Nauczycielom, prawnikom, urzędnikom czy księgowym oferuje z kolei specjalne kredyty gotówkowe i karty kredytowe.

Alior Bank, poza wymienionymi już wyżej grupami, kieruje ofertę m.in. do żołnierzy zawodowych, policjantów, architektów. Proponuje im uproszczenie procedur przy pozyskiwaniu karty i pożyczki oraz limitu kredytowego.