Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe analizatory medyczne

www.abaxis.com/www.nwi.com.pl | 2010-04-09
Amerykańska firma Abaxis jest uważana za jedną z najbardziej dynamicznych firm zajmujących się projektowaniem i produkcją zaawansowanych technologicznie urządzeń w zakresie diagnostyki „point-of-care” (przy pacjencie). Oferuje szeroką gamę specjalistycznych produktów przeznaczonych dla medycyny oraz weterynarii.  Urządzenia firmy Abaxis pozwalają lekarzom lepiej i szybciej stawiać diagnozę, rozpoczynać leczenie i monitorować jego przebieg.

Abaxis  powstała w latach 90-tych. Projektowała urządzenia medyczne m.in. na potrzeby lotów kosmicznych dla amerykańskiej agencji kosmicznej (NASA).
- To, co niezbędne w kosmosie, okazuje się również bezcenne na Ziemi – nawet kilkanaście oznaczeń biochemicznych krwi można teraz wykonać w każdym gabinecie w ciągu zaledwie 12 minut. Z dokładnością laboratorium, w niektórych przypadkach nawet lepszą, bo nie ma potrzeby transportowania próbki krwi, nie można próbek pomylić. Wynik jest dostępny natychmiast w czasie wizyty pacjenta. Misją NWI jest dostarczanie nowych technologii medycznych, które są cenne zarówno z punktu widzenia lekarza, jak i pacjenta – informuje Sławomir Jaworski, właściciel firmy NWI, wyłącznego dystrybutora Abaxis na rynku polskim.

Główna innowacja firmy, to badania biochemiczne z wykorzystaniem serii plastykowych, jednorazowych dysków, zawierających wszystkie niezbędne odczynniki do wykonania zestawu badań. System może być obsługiwany po krótkim szkoleniu i wykonuje całe zestawy badań z pełnej krwi, surowicy lub osocza. Wyniki są dostępne w ciągu minut z precyzją dostępną dotychczas tylko w laboratorium klinicznym.

Paleta badań oferowanych w formie gotowych zestawów obejmuje obecnie aż 29 parametrów: od enzymów wątrobowych po elektrolity, od kinazy kreatynowej po CRP i pokrywa 97% zlecanych badań biochemicznych.

Technologia Abaxis jest unikalna i dość złożona, ale niezwykle prosta w obsłudze. Badać można krew żylną lub włośniczkową (nawet na 14 parametrów wystarczy 0,1 ml krwi).

Abaxis oferuje szeroką gamę specjalistycznych produktów, które znajduje coraz większe grono użytkowników na całym świecie, m.in.:

1. Piccolo Xpress® - na rynku medycznym, od cywilnej służby zdrowia (zarówno gabinety lekarzy pierwszego kontaktu, poradnie specjalistyczne, czy też laboratoria i oddziały szpitalne, gdzie analizy chemiczne i elektrolity są potrzebne na cito) po służby ratownicze (Piccolo Xpress® latają np. w helikopterach) i wojsko.

2. VetScan VS2 – rynek weterynaryjny. VS2 jest nowoczesnym, jedynym w swoim rodzaju analizatorem, pozwalającym na wykonanie jednocześnie wielu oznaczeń chemicznych, enzymatycznych, elektrolitycznych, czy też gazometrycznych z bezkompromisową dokładnością i to zaledwie z dwóch kropli krwi pełnej.

Celem Abaxis, Inc. jest być liderem w dostarczaniu produktów najwyższej jakości, które spełniają oczekiwania klientów tak szybko, jak to tylko możliwe. Żeby wspierać ten cel zarząd Abaxis postanowił utrzymywać efektywny system zarządzania jakością i pełną zgodność z regulacjami prawnymi. Abaxis jest licencjonowany przez U.S. Food and Drug Administration (FDA)  jako producent sprzętu medycznego, zgodny z przepisami jakościowymi FDA. Abaxis posiada również certyfikat jakości ISO 13485:2003, który jest standardem dla urządzeń medycznych.
Wybranym produktom przyznano również certyfikaty Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA) oraz Clinical and Laboratory Standards Institute (CLSI). Produkty Abaxis są już stosowane w Europie i wszystkie posiadają znak CE.