Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Znieczulenie szyte na miarę

Biuro Prasowe The Wand | 2010-04-02
Znieczulenie szyte na miarę

Znieczulenie szyte na miarę

Rusza kampania edukacyjna skierowana do pacjentów poświęcona bezbolesnemu znieczuleniu u dentysty. Powód? Dziś ponad 25% wizyt odwoływanych jest w ostatniej chwili, z czego aż 90% z powodu strachu przed znieczuleniem – pokazują badania amerykańskich naukowców.

W samym tylko województwie mazowieckim działa blisko 60 gabinetów stomatologicznych znieczulających bezboleśnie i bezstrzykawkowo przy pomocy The Wand. Znieczulają małe gabinety i duże, sieciowe kliniki. Podobnie jest w innych regionach. W woj. wielkopolskim pacjenci mogą poddać się bezbolesnemu znieczuleniu w 49 gabinetach, w województwie pomorskim w 41. Problem w tym, że wielu pacjentów nie ma pojęcia o tym, że istnieje dziś alternatywa dla tradycyjnego i bolesnego znieczulenia strzykawką. Pacjenci nie wiedzą także jak znaleźć gabinet, w którym można się uchronić bólu.  Ma to zmienić kampania informacyjno – edukacyjna w która zaangażowano blisko 600 gabinetów i klinik stomatologicznych w całej Polsce.

Kampania „Znieczulamy bezboleśnie” to pomysł krakowskiej firmy FM Produkty Dla Stomatologii, wiodącego dziś na rynku dostawcy sprzętu dla gabinetów stomatologicznych. To właśnie FM sprowadził do Polski ze Stanów Zjednoczonych urządzenie, które dziś wielu pacjentów przekonuje do leczenia, nawet tego najbardziej skomplikowanego. Problem w tym, że pomimo tego, że w Polsce jest obecnie blisko 2 tys. tych urządzeń, pacjenci nie wiedzą, że idąc do dentysty, mogą uniknąć bólu.

Aby przełamać ten stereotyp, firma postanowiła przygotować 3 miesięczną kampanię informacyjną, w którą zaangażowanych zostanie blisko 600  gabinetów i klinik w całym kraju, a także sami pacjenci, którzy od lat znieczulani są tylko The Wand. Będzie to pierwsza tego typu kampania, mająca na celu edukację pacjenta, a także - jak podkreślają jej pomysłodawcy – przełamanie lęku przed dentystą.

The Wand to dziś jedno z najnowocześniejszych urządzeń w gabinecie stomatologicznym, które dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi stopniowo podaje pacjentowi znieczulenie, nie powodując rozpierania tkanek, a tym samym bólu. – Ból podczas podania znieczulenia nie bierze się z wbicia igły, a z wtłoczenia płynu, który pod dużym ciśnieniem rozpiera tkanki, często je uszkadzając.

Lekarze i pacjenci chwalą urządzenie nie tylko za bezbolesność zabiegu. Powolne podanie znieczulenia, w sposób kontrolowany i przewidywalny nie powoduje odrętwienia twarzy, ust ani języka. Pacjent siedząc w fotelu może normalnie mówić. Brak bólu oraz dyskomfortu, wpływa także na jego psychikę. Dziś nawet 25% wizyt jest odwoływanych w ostatnich chwili, w 90% przypadków przyczyną jest to strach przed bólem.


Trzeba jeszcze znaleźć dentystę, który nas znieczuli bezboleśnie. W tym celu powstanie specjalna strona www.znieczulamybezbolesnie.pl gdzie jednym kliknięciem myszki pacjenci będą mogli odnaleźć gabinet znieczulający The Wandw ich sąsiedztwie.

Same gabinety również zostaną oznaczone. – Siedząc w poczekalni u dentysty będzie można bardzo łatwo rozpoznać, czy znieczula on bezboleśnie. Każdy z 600 gabinetów będzie miał specjalny znaczek „Znieczulam bezboleśnie”.

Sama kampania adresowana jest także do lekarzy i gabinetów stomatologicznych. W założeniu ma bowiem zmienić wizerunek stomatologii na bardziej przyjazny.  – Światowym standardem jest dziś leczenie stomatologiczne w komfortowej atmosferze, na którą składa się nowoczesna technologia minimalizująca ból, wygląd gabinetów, podejście lekarzy. My chcemy pokazać lekarzom, jak o tych standardach informować pacjentów.

Edukowani będą także sami lekarze, przy pomocy newsletterów i specjalnych wydawnictw poświęconych The Wand. – Może to szalone, ale zamierzamy dotrzeć do tych 12 tys. gabinetów stomatologicznych i 38 milionów Polaków i Polek. Wielu lekarzy jest wciąż sceptycznie nastawionych do The Wand™ ale wierzymy, że uda nam się zmienić ich zdanie rzetelnie pokazując sukces ich kolegów
.