Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Avatar u dentysty

www.dentim.pl | 2010-04-01
Avatar u dentysty

Avatar u dentysty

W katowickim gabinecie Dentim Clinic zanim pacjentowi odbudują uśmiech przy pomocy implantów, pokazują mu cały zabieg i proces leczenia na ekranie komputera w wersji 3-D. Wszystko za sprawą technologii, która łączy tomografię komputerową i nowoczesne oprogramowanie komputerowe.

Dzięki jej zastosowaniu pacjent może podejrzeć swój nowy uśmiech, zanim on jeszcze powstanie, a lekarz może przygotować bardzo precyzyjnie zabieg implantologiczny w przestrzeni wirtualnej.
Zastosowanie nowoczesnego oprogramowania SimPlant pozwala lekarzowi poznać dokładnie anatomię pacjenta i precyzyjnie zaplanować leczenie implantologiczne, skracając przy tym samą procedurę leczenia do minimum. Pomaga mu w tym asystent programu - Dr James.

To on w wirtualnej przestrzeni, na ekranie komputera umiejscawia implanty w miejscu proponowanej odbudowy. Do swojej pracy Dr James używa wirtualnych zębów lub skanowanej protezy pacjenta, samodzielnie rozmieszczając implanty. Efektem pracy asystenta programu i lekarza jest stworzenie specjalnego szablonu, który podczas zabiegu odwzorowuje pozycję implantu, chroniąc stomatologa przed niespodziankami podczas zabiegu, a pacjenta przed rozczarowaniem z efektu.

Program komputerowy ocenia nie tylko jakość kości, pozwala także uniknąć kolizji pomiędzy implantem a nerwem zębodołowym, zmniejszając tym samym ryzyko powikłań podczas leczenia implantologicznego praktycznie do zera. Stworzony z kolei dzięki programowi obraz 3-D szczęki pacjenta pozwala na podejrzenia kości w 3-D.

Wykorzystanie oprogramowania pozwala na zaplanowanie leczenia od pierwszej wizyty do efektu końcowego. Obecnie leczenie implantologiczne składa się z 2 etapów. Pierwszy etap to wszczepienie implantów, drugi to osadzenie właściwych zębów na implantach. Etap ten zajmuje najczęściej od 2-4 miesięcy. Cała procedura wymaga zaangażowania zarówno implantologa jak i protetyka.

Jak zapewniają stomatolodzy zastosowanie programu komputerowego nie tylko zmniejsza ryzyko sprawiając, że zabieg jest bezpieczniejszy, pozwala także precyzyjnie zaplanować go, dając pacjentowi szansę na podejrzenie całego procesu.
Ten czynnik ekonomiczny dla wielu pacjentów jest bardzo istotny. Zaplanowanie leczenia, wizualizacja jego kolejnych etapów, a także rozwiązań, które będą stosowane pozwala pacjentowi zaplanować także wydatki na leczenie. – Pacjent dokładnie wie, jaki zabieg i jakie rozwiązania będą stosowane na danym etapie leczenia. Dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu wie także, jaki poniesie koszt. Chroni go to więc przed niespodziankami finansowymi. Dodatkowo dzięki wirtualnemu wcześniejszemu zaplanowaniu leczenia, sam zabieg jest zdecydowanie krótszy.