Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"PB": Krauze musi sprzedać Bioton taniej

Puls Biznesu | 2008-12-08

Jerzy Starak potrzebuje więcej czasu na decyzję w sprawie Biotonu. To zła wiadomość dla spółki i inwestora, który potrzebuje gotówki - informuje Puls Biznesu.

Aż do połowy stycznia przedłużą się negocjacje w sprawie sprzedaży Biotonu - ustalił "Puls Biznesu". Przypomnijmy, że rozmowy między Jerzym Starakiem, właścicielem Polpharmy i spółki Windstorm Trading Investments (która miała być kupującym, , a Ryszardem Krauze trwają już od kilku miesięcy. Pod koniec sierpnia biznesmeni ogłosili porozumienie, na podstawie którego firma Staraka miała kupić 1/3 akcji Biotonu za 450 mln zł, czyli po około 44 gr za akcję. Kolejne 50 mln zł inwestor miał dopłacić, jeśli w trakcie negocjacji dojdzie do rejestracji preparatu z interferonem beta przez londyńską agencję do spraw leków EMEA. Due diligence spółki biotechnologicznej trwało do końca października. Po jego zakończeniu Jerzy Starak poinformował, że będzie badał Bioton do końca listopada. Jak widać, to nie wystarczyło.
Pierwsze odroczenie transakcji przez potencjalnego inwestora nie zaniepokoiło analityków. Jednak informację o przedłużeniu negocjacji do połowy stycznia rynek interpretuje jednoznacznie: to zły znak.

 

Puls Biznesu, 08.12.2008

Brak tagów