Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wysoka jakość i nowe przepisy na targach Salmed 2010

MedicalOnline.pl | 2010-03-18
Blisko trzysta firm z sektora medycznego. Łącznie trzynaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. W kilkunastu pawilonach oferta firm z dwudziestu dziewięciu krajów. Tak wyglądała 23. edycja poznańskiego Salmedu. Targi odbyły się w szczególnym dla branży momencie - już od 21 marca będą obowiązywać nowe regulacje w ramach Dyrektywy dla wyrobów medycznych. Spotkanie poświęcone temu tematowi zorganizowała firma TÜV Rheinland Polska. 

Trzy dni Międzynarodowego Salonu Medycznego Salmed były okazją do zapoznania się z trendami, które będą kształtować przyszłość rynku medycznego. Co więcej, hale poznańskich targów stały się w tym czasie platformą wymiany opinii i doświadczeń liderów branży. Części wystawienniczej, tradycyjnie już, towarzyszył blok konferencyjny oraz seria seminariów – tym razem dotyczących nie tylko zagadnień technologicznych - ale również prawnych. Targi odbyły się bowiem na kilka dni przed wejściem w życie nowych regulacji dotyczących producentów z branży. Spotkanie poświęcone zmianom prawnym w ramach dyrektywy dla wyrobów medycznych, zorganizowała firma będąca liderem rynku usług certyfikacyjnych w Polsce. Sebastian Mniszek, auditor z TÜV Rheinland Polska, starannie wyjaśniał zawiłości nowych przepisów przedsiębiorcom zgromadzonym w sali poznańskiego World Trade Center. Przypomnijmy tylko, że od 21 marca wszystkich producentów w tej branży obowiązywać będą zmiany w dyrektywie dla wyrobów medycznych 93/42/EEC, wprowadzone dyrektywą 2007/47/EC. Jest to jeden z podstawowych dokumentów regulujących działalność na rynku wyrobów medycznych i trudno wyobrazić sobie największe w Polsce targi medyczne, na których ta kwestia zostałaby pominięta. 

Targi podsumowuje Oliwia Wiśniewska, specjalista ds. marketingu w TÜV Rheinland Polska:
Jako lider rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce, cieszymy się, że innowacyjność i rozwój branży medycznej idą w parze z wysokim poziomem jakości oraz bezpieczeństwa dostępnych na rynku produktów. Poznańskie targi potwierdziły, że jakość wyrobów to dla przedstawicieli branży medycznej element szczególnie istotny. Aż 70% wystawców prezentujących swoją ofertę podczas tegorocznego Salmedu stanowiły firmy posiadające nasze certyfikaty. 

Prezentację multimedialną z seminarium na temat zmian w dyrektywie dla wyrobów medycznych znaleźć można pod adresem www.tuv.pl

TÜV Rheinland Polska to lider i ekspert usług certyfikacyjnych oraz badawczych. Ze względu na znaczenie jakości i bezpieczeństwa w branży medycznej firma jest stałym partnerem producentów i usługodawców z tego sektora.