Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Cordis prezentuje stent wieńcowy COCR nowej generacji

medicalOnline.pl | 2010-03-16
Kobaltowo-chromowy stent wieńcowy PRESILLIONÔ PLUS oferuje nową jakość wprowadzania, podparcia i przywrócenia drożności w tętnicach z miażdżycą

Waterloo, Belgia – 10 marca 2010 r. – Firma Cordis ogłosiła wprowadzenie w Europie systemu metalowego stentu niepowlekanego nowej generacji – PRESILLIONÔ PLUS. Ten nowy system stentu, będący udoskonaleniem przełomowego stentu PRESILLIONÔ, posiada ważne zalety technologiczne, które wprowadzono w celu ułatwienia dostępu do zmian dystalnych oraz przywracania naturalnego kształtu i drożności tętnicy.

– Nowy, zmodernizowany system wprowadzający skraca czas zabiegu dzięki atraumatycznemu wprowadzaniu, łatwiejszej dostarczalności i usuwaniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z krótkiego czasu, w jakim udało nam się wprowadzić sugestie kardiologów do nowego projektu – powiedział Campbell Rogers MD, Globalny Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Korporacji Cordis.

Zmiany wprowadzone w stencie PRESILLIONÔ PLUS obejmują nowe, cienkie zakończenie, ułatwiające wprowadzanie i przechodzenie przez zwężające światło naczynia zmiany, a także nowy typ balonu, umożliwiającego precyzyjne rozprężenie stentu i skrócenie czasu opróżniania.

Stent PRESILLIONÔ PLUS jest dostępny w długościach od 8 do 33 mm, w tym w nowej długości 28 mm, przy średnicach od 2,5 do 4,0 mm.

Zakończono już selekcję pacjentów do badania PIONIR, prowadzonego w 16 ośrodkach zlokalizowanych w Europie oraz w Izraelu, którego celem jest określenie bezpieczeństwa i skuteczności stentów PRESILLIONÔ i PRESILLIONÔ PLUS. W badaniu tym, prowadzonym przez firmę Medinol, uczestniczy 278 pacjentów i oceniana będzie skuteczność kliniczna w okresie jednego roku.

– Naszą wizją w Cordis jest transformacja leczenia układu sercowo‑naczyniowego – jest to dziedzina, w której w okresie ostatniej dekady nastąpił niewiarygodny postęp, lecz wciąż jeszcze pozostaje wiele do zrobienia. Nowy stent PRESILLIONÔ PLUS uzupełnia nasze portfolio dzięki swoim zaletom technologicznym. Będziemy nadal dostarczać innowacyjne, nowe rozwiązania, które ratują życie i zwiększają jego jakość u pacjentów na całym świecie – powiedział Staffan Ternstrom, Prezes firmy Cordis w regionach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Cordis jest wyłącznym globalnym dystrybutorem stentów PRESILLIONÔ PLUS, które zostały zaprojektowane i są wytwarzane przez firmę Medinol Ltd, Izrael. PRESILLIONÔ PLUS jest znakiem handlowym firmy Cordis.