Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szybki zastrzyk dla medyka

MedicalOnline.pl | 2010-03-15

Rwa kulszowa dowyrwania

Najnowsze badania wykazują, iż zmagania z rwą kulszową mogąjedynie skutecznie wspomóc tzw. ćwiczenia McKenziego i naświetlania LampąBioptron (Zepter), Lampą Sollux i Medolight (LED). Problem kostny jest WięcejPolsce naprawdę poważny: 80% pracujących w biurach uskarża się na bóle pleców.

Najnowsze badania brytyjskie dowiodły, iż bóle pleców udorosłych wcale nie musi wynikać ze zwyrodnień kręgosłupa, lecz z niedoborówwitaminy D, która aż o 80% zwiększa wchłanianie wapnia w organizmie.

Więcej na: www.akademiakregoslupa.pl

 

Celować w raka

Badania kliniczne nad rakiem dowiodły, że pacjenci poddaniterapii celowanej żyją dłużej i bardziej komfortowo, niż leczeni metodątradycyjną.

 

Żarłoczny mózgmelancholika

Wielu lekarzy zapomina, iż ogólny zły stan zdrowia pacjenta:apatia, osłabienie, rozdrażnienie, przemęczenie, znużenie mogą wynikać zjesienno-zimowego braku serotoniny w mózgu, ze względu na brak słońca, którejest naturalnym lekiem na depresję.

Zespół badaczy z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu podkierownictwem Matthausa Willieta odkrył, że zużycie serotoniny przez osobycierpiące na depresję jest dużo szybsze niż u osób zdrowych, ale wraca doodpowiedniego poziomu dzięki odpowiedniej psycho i farmakoterapii oraz latem.Warto, by lekarze zalecali swym pacjentom w tym trudnym okresie ćwiczeniamedytacyjne, relaksacyjne: pracę z oddechem przy uruchomieniu przepony,świadomy, głęboki oddech, liczenie wydechów i…ziewanie.

 

Czarne jagody nietakie czarne

Według szwedzkich naukowców błonnik zawarty w czarnychjagodach zmniejsza ryzyko chorób zapalnych jelit i raka jelita grubego. Dziejesię tak dzięki zawartości polifenoli w tych owocach. Czarne jagody są skuteczniejszew połączeniu z preparatami probiotycznymi i jogurtami. Jagody poprawiają takżepamięć i wzrok.

 

Wprowadź ICE!

Warto edukować pacjentów w kwestii umieszczania w telefonachkomórkowych informacji pod nazwą ICE, gdzie pacjent wprowadzi numer telefonuosoby, z którą ratownicy powinni skontaktować się w nagłej sytuacji, np. byuzyskać informację o przyjmowanych lekach przez osobę poszkodowaną, a nawet ojej grupie krwi.

 

Pierwsza Pomoc zkomórki

Użytkownicy sieci PLUS mają możliwość bezpłatnego ściągnięciana swój telefon aplikacji Pierwsza Pomoc. Użytkownicy innych sieci będą mielitaką możliwość w dniach 27-28.03. i 10-11.04.2010 podczas finału Pucharu Polskiw siatkówce w Poznaniu i Finału Four Ligi Mistrzów w Łodzi.

Brak tagów