Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Test dobry na wszystko

medicalonline.pl | 2010-03-10

Pojawia się dodatkowa szansa dla małych przychodni i klinikmonitorowania stanu pacjenta prostymi i tanimi testami, które może on nawetwykonać sam w zaciszu domowym.

Różnorodność testów powiększa się z każdym dniem.

Oto niektóre z nich:

  1. Podręczny aparat EKG XT 8001-wystarczy przyłożyć go do klatki piersiowej, dłoni, a nawet łydki, by szybko uzyskać czytelny wynik pracy serca.
  2. Multitest narkotykowy-wykrywa pięć głównych grup narkotykowych w jednej próbce moczu.
  3. Test do wykrywania bakterii odpowiedzialnych za wrzody żołądka, (Helicobacter pylori). By uzyskać wynik, wystarczy nakłuć opuszek palca. Wykonanie testu zajmuje 2 minuty, na wynik czeka się kwadrans.
  4. Test ciążowy: paskowy i strumieniowy. Oba mierzą zawartość w moczu gonadotropiny kosmówkowej. Jego efektywność liczy się od 6-11 dnia od momentu zapłodnienia.
  5. Dzięki tzw. arkuszowej palecie kolorów (URS 10) można sprawdzić aż 10 parametrów badania moczu, co często jest pierwszym sygnałem o niedomaganiach układu moczowego, wątroby, obecności cukrzycy i przyczynkiem do dalszych szczegółowych badań laboratoryjnych.
  6. FOBTest pozwala na wykrycie krwi utajonej w kale.
  7. PSATest umożliwia wykrycie antygenu swoistego dla nowotworu prostaty lub jej przerostu.
  8. LHTest pozwala wyłapać moment jajeczkowania, co jest nie bez znaczenia dla par borykających się z problematyką płodności. Test ten wyłapuje aktywność hormonu luteinizującego wskazującego na jajeczkowanie.
  9. BiałkoTest- wychwytuje zbyt duże stężenie białka w moczu, co jest poważnym ostrzeżeniem dla organizmu.
  10. Pink Midstream to test określający wystąpienie procesów menopauzalnych u kobiet. Test wykrywa zwiększoną produkcję hormonu FSH, który towarzyszy menopauzie.