Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"GW": Wyremontowany SOR przy Barskiej

Gazeta Wyborcza | 2008-12-05

W wyremontowanym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu przy Barskiej karetki wjeżdżają w kosmicznie wyglądającą rurę. Stąd pacjent w ciężkim stanie błyskawicznie trafia na stół operacyjny znajdujący się kilkanaście kroków dalej. Nie trzeba już z chorym jeździć między piętrami - czytamy w stołecznym wydaniu Gazety Wyborczej.

W czwartek oficjalnie otwarto SOR w szpitalu przy Barskiej.  SOR to świetnie wyposażona i czynna przez całą dobę szpitalna izba przyjęć z dostępem do sali operacyjnej. Tu trafiają nagłe przypadki: od zwichniętej stopy, przez zawał serca, do wstrząsu mózgu. Na Mazowszu jest 26 takich oddziałów, w Warszawie siedem. SOR w lecznicy przy Barskiej działa od 2001 roku, był to pierwszy tego typu oddział w Warszawie, ale dopiero teraz spełnia wymagania unijne.
Codziennie w SOR-ze dyżuruje dwóch lekarzy. W poniedziałki, gdy w ramach ostrego dyżuru urazowo-ortopedycznego przywożeni są tu pacjenci z urazami z całej Warszawy, trafia tu blisko 300 osób. Wtedy dodatkowo jest dwóch chirurgów i czterech ortopedów.
Chorzy po rejestracji rozdzielani są do odpowiedniej strefy w zależności od stanu zdrowia (oznakowane są przez kolorowe taśmy na podłodze, . - Do strefy czerwonej trafiają najcięższe przypadki, pacjenci z zagrożeniem życia - tłumaczy Małgorzata Mróz, pielęgniarka oddziałowa. - Strefa żółta jest dla osób, które muszą przejść drobne zabiegi, takie jak na przykład szycie rany. A do strefy zielonej kierujemy pacjentów na obserwację. Jest tam monitorowana sala.

 

Gazeta Wyborcza, 05.12.2008

Brak tagów