Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"Rz": Nowe wyceny usług dla szpitali klinicznych

Rzeczpospolita | 2008-12-05

Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował szpitalom klinicznym nowe kryteria wyceny świadczeń medycznych w 2009 r. - poinformowała rzeczniczka NFZ Edyta Grabowska-Woźniak.
Przedstawiciele dyrektorów szpitali klinicznych i instytutów spotkali się z prezesem Funduszu Jackiem Paszkiewiczem - czytamy w Rzeczpospolitej.

Jak podkreśliła rzeczniczka, nowe kryteria wyceny świadczeń medycznych podnoszą ich wartość. - Operacje wysokospecjalistyczne z użyciem nowoczesnego sprzętu i z zastosowaniem nowoczesnych metod będą wyceniane wyżej niż inne. Szczegóły zostaną omówione na kolejnym spotkaniu, które zaplanowano na 15 grudnia - powiedziała Grabowska-Woźniak.
W piątek w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie 40 dyrektorów szpitali klinicznych i instytutów ma dyskutować na temat propozycji Funduszu.
Dyrektor Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie, Maria Ilnicka-Mądry, która jest przewodniczącą zespołu negocjującego z NFZ, mówiła w ubiegłym tygodniu PAP, że szefowie szpitali klinicznych oczekują, iż Fundusz będzie płacił za świadczenia medyczne wykonywane w ich lecznicach o 20 proc. więcej niż w innych.

 

Rzeczpospolita, 05.12.2008

Brak tagów