Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Zbliżają się V Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

MedicalOnline.pl | 2010-02-01
Zbliżają się V Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Zbliżają się V Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Warszawa, 26 stycznia 2010 r. – Już 28 stycznia w Szczyrku rozpoczną się V Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym organizowane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Około 60 zespołów ratowniczych sprawdzi swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Mistrzostwa będą również okazją do zapoznania się z urządzeniami ratownictwa medycznego nowej generacji. Wśród nich znajdzie się m.in. Lucas – aparat do automatycznej resuscytacji, zwany żartobliwie przez ratowników „doktorem Lucasem”. 
 
Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym odbędą się w Szczyrku już po raz piąty. W trwającej cztery dni imprezie wystartuje 50 polskich zespołów ratownictwa medycznego z prawie 40 miast. Organizatorzy spodziewają się również uczestników m.in. z: Włoch, Grecji, Litwy, Niemiec i Ukrainy. Po raz pierwszy jednak podstawowe zespoły wyjazdowe będą składać się maksymalnie z trzech osób. 
 
Dla startujących Organizator przygotował szereg zadań praktycznych. W trakcie mistrzostw uczestnicy zapoznają się również z działaniem i możliwościami najnowszych urządzeń ratownictwa medycznego. Wśród prezentowanych aparatów znajdzie się m.in. Lucas – aparat do automatycznej resuscytacji, który może pracować w prawie każdych warunkach.
 
Jednym z zadań stojących przed uczestnikami podczas praktycznej części Mistrzostw będzie resuscytacja tonącego. Czynność wykonywana będzie w niskiej temperaturze powietrza. W takich warunkach udzielenie pomocy jest trudniejsze ze względu na wyziębienie ofiary i wydolność ratowników – mówi Marek Kordasiewicz z firmy Physio-Control, dział Medtronic Poland – prelegent na Mistrzostwach. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie wykorzystanie urządzenia do resuscytacji automatycznej. Aparat nie odczuwa bowiem zmęczenia i jest precyzyjny przez cały czas, w przeciwieństwie do nawet najsilniejszego ratownika.  
 
Oprócz zawodów i prezentacji urządzeń goście będą mogli wysłuchać wykładów wygłaszanych podczas wieczornych konferencji naukowych. Wśród tematów wystąpień znajdą się m.in.: „postępowanie z pacjentem urazowym”, czy „zarządzanie zespołem ratownictwa medycznego przy wykorzystaniu ICT”. Mistrzostwa zakończy uroczysta gala, na której zostaną ogłoszone wyniki rywalizacji załóg ratowniczych. 

  

Brak tagów