Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"GP": NIK sprawdzi szpitale kliniczne

Gazeta Prawna | 2008-12-02

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła w poniedziałek kontrolę w szpitalach klinicznych. Izba sprawdza czy przy procedurach związanych z zakupami sprzętu medycznego i leków nie dochodziło do korupcji - czytamy w Gazecie Prawnej.

Jak poinformował rzecznik NIK Błażej Torański, kontrola obejmuje 13 szpitali klinicznych, które wchodzą w struktury akademii medycznych; ma potrwać prawie rok.
"Kontrolujemy procedury zakupów sprzętu medycznego i leków oraz związane z tym przetargi, a także darowizny w różnych sferach działalności tych szpitali. Sprawdzane będą także wyjazdy służbowe, szkoleniowe, kursy, sympozja, w kraju i za granicą i ewentualne finansowanie ich przez firmy farmaceutyczne" - podkreślił Torański.
"Kontrolerzy ustalają, czy osoby, odpowiedzialne za zamówienia publiczne, nie odnosiły korzyści majątkowych, czy w szpitalach klinicznych nie doszło do powstania mechanizmów korupcyjnych związanych z zakupem sprzętu medycznego i leków" - dodał rzecznik NIK.
Zaznaczył, że kontrola nie dotyczy jakości usług medycznych. Torański poinformował ponadto, że rozpoczęto ją m.in. w związku z wynikami kontroli przeprowadzonej w Szpitalu Klinicznym nr 5 w Katowicach. W lecznicy stwierdzono liczne nieprawidłowości.

 

Gazeta Prawna, 02.12.2008

Brak tagów