Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lifepak 15 w ambulansie włocławskiego SOR-u

MedicalOnline.pl | 2009-12-16
Lifepak 15 w ambulansie włocławskiego SOR-u

Warszawa, 15 grudnia 2009 r. – W grudniu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku trafił ambulans wyposażony w m.in. monitor-defibrylator Lifepak 15. Sprzęt firmy Physio-Control działu Medtronic Poland zaliczany jest do najnowocześniejszych urządzeń tej klasy dostępnych na rynku.
SOR we Włocławku już od paru lat korzysta z poprzedniej wersji defibrylatora – Lifepaka 12. Ponieważ zdobył on zaufanie pracowników, z zadowoleniem przyjęli informację o wyborze jego następcy. Myślę, że największym atutem nowego Lifepaka 15 będzie jego mobilność i wytrzymałość – mówi Elżbieta Bińczarska, Oddziałowa SOR-u Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku. Dzięki temu, że łączny czas pracy baterii wynosi aż sześć godzin, ze sprzętu można będzie korzystać dosłownie wszędzie, nie ograniczając się tylko do karetki pogotowia. Dodatkowo jego wzmocniona obudowa sprawi, że nie będziemy się bać, iż lifepak ulegnie uszkodzeniu w trakcie użytkowania. Usprawnieniu naszej pracy będzie sprzyjać również możliwość błyskawicznego sprawdzenia gotowości sprzętu. 
 
Monitor-defibrylator Lifepak 15 zainstalowany we włocławskim ambulansie jest jednym z pierwszych w Polsce. Konstrukcja następcy Lifepaka 12 zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań klinicznych i funkcjonalnych. Urządzenie to jedyny monitor integrujący nieinwazyjny monitoring tlenku węgla, SpO2 i methemoglobiny – podkreśla Mieszko Skoczylas z firmy Physio-Control działu Medtronic Poland. Lifepak 15 wyposażony jest również w metronom RKO, który emituje słyszalny ton, ułatwiający prowadzenie masażu serca w odpowiednim tempie. Nowością w urządzeniu jest także ekran LCD z technologią SunVue™, który zapewnia maksymalną widoczność pod dowolnym kątem. Natomiast posiadana przez niego klasa bezpieczeństwa LIFEPAK TOUGH oznacza, że ze sprzętu można korzystać w każdych warunkach. 
 

Po Włocławku nowy Lifepak 15 trafi do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). W monitor-defibrylator wyposażane będą także kolejne SOR-y na terenie całego kraju.  

Brak tagów