Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"PB": Highlander inwestuje w polskie firmy

Puls Biznesu | 2008-12-02

Amerykański fundusz Highlander może wydać u nas nawet kilkaset milionów. Od innych funduszy różni go długi horyzont inwestycyjny. Fundusz chce zainwestować również w ochronę zdrowia - informuje Puls Biznesu.

- Fundusz jest oparty na pieniądzach pochodzących od osób prywatnych, a nie od instytucji. Inwestycje są prowadzone w 100 proc. z własnych kapitałów. Daje nam to możliwość elastycznego działania - mówi Dawid Walendowski, partner zarządzający, odpowiedzialny za Europę Środkową (wcześniej był partnerem w Enterprise Investors, .
Elastyczne działanie w tym wypadku polega m.in. na szybkim podejmowaniu decyzji oraz wydłużonym horyzoncie inwestycyjnym.
- Highlander Partners dotychczas przeprowadził w USA 11 inwestycji i do tej pory z żadnej z nich nie wyszedł, mimo że w przypadku kilku spółek było to już możliwe. Długoterminowa perspektywa jest w naszym przypadku bardziej istotna od szybkiej realizacji zysków - wyjaśnia Dawid Walendowski.
W naszym regionie fundusz chce kupować spółki przede wszystkim w Polsce. Rynkiem numer dwa może stać się Rumunia. Fundusz jest zainteresowany zakupem pakietów większościowych i aktywnym uczestnictwem w budowaniu wartości firmy. Wartość pojedynczej inwestycji to 5-15 mln EUR. Highlander Partners nie zamierza inwestować w start-upy i spółki technologiczne.
- Jedną z branż, która nas interesuje, jest szeroko pojęta ochrona zdrowia - mówi Piotr Panasiewicz, dyrektor inwestycyjny funduszu.
 

Puls Biznesu, 02.12.2008

Brak tagów