Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pierwszy oddział diagnostyczny ENEL-MED w Lublinie

MedicalOnline.pl | 2009-12-14
Kolejna publiczna placówka medyczna - Instytut Medycyny Wsi w Lublinie – rozpoczęła współpracę z Centrum Medycznym ENEL-MED. Już od 7 grudnia mieszkańcy Lublina mogą korzystać z oddziału diagnostyki obrazowej, w której mieści się pracownia rezonansu magnetycznego (MR) oraz tomografii komputerowej (TK).
W wyniku przetargu, na powierzchni 195 m2, ENEL-MED uruchomił nowoczesny oddział diagnostyczny. Oferta pracowni w Lublinie skierowana jest zarówno do pacjentów szpitala i przychodni funkcjonujących przy Instytucie, jak i pacjentów komercyjnych. ENEL-MED zamierza ubiegać się o kontrakt z NFZ na rok 2010. 
 
Szacowany koszt wyposażenia i zaadaptowania pomieszczeń, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny (m.in. 1.5-teslowy rezonans magnetyczny Magneton Essenza oraz 16-rzędowy tomograf komputerowy Somatom Emotion firmy SIEMENS) to 7 mln zł. 
 
- Podjęcie współpracy z Instytutem Medycyny Wsi w Lublinie wpisuje się w naszą strategię rozwoju usług z zakresu diagnostyki obrazowej w całym kraju - mówi Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. – Bardzo się cieszę, że kolejny publiczny szpital wybrał ofertę ENEL-MED-u i zaufał naszemu wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie diagnostyki – dodaje Rozwadowski.
 
Centrum Medyczne ENEL-MED należy do liderów diagnostyki obrazowej i teleradiologii w kraju. W swoim stołecznym szpitalu spółka posiada pracownię tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Wszystkie wieloprofilowe oddziały ENEL-MED w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, wyposażone są w pracownie USG i RTG. Centrum ściśle współpracuje z sześcioma publicznymi ośrodkami medycznymi w Polsce. Posiada dwa oddziały diagnostyczne – w Szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz ZOZ w Bolesławcu, a także cztery mniejsze pracownie diagnostyczne w Szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu, Samodzielnym Zespole Publicznych ZOZ w Wołominie, Szpitalu Powiatowym w Mielcu i Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, w których łącznie znajdują się 4 pracownie TK, po 3 pracownie MR i RTG oraz po 2 pracownie mammograficzne i USG.
 
ENEL-MED obsługuje także 19 placówek medycznych na terenie całej Polski, dokonując opisów zdjęć RTG przy wykorzystaniu techniki teleradiologii. 
 
Przychody Centrum z tytułu diagnostyki obrazowej w 2008 r. osiągnęły przeszło 20 mln zł.

  

Brak tagów