Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szkoła rodzenia ENEL-MED w Warszawie

MedicalOnline.pl | 2009-11-18

Pojawienie się nowego członka rodziny to ważny i niezapomniany moment w życiu. Często jednak ciąży towarzyszą sprzeczne emocje i obawy. Dlatego tak  ważne jest odpowiednie przygotowanie do porodu. Pomogą w tym eksperci Szkoły Rodzenia w Oddziale Centrum Medycznego ENEL-MED Puławska. 

Szkoła Rodzenia ENEL-MED to rozwiązanie dla tych, którzy świadomie chcą przygotować się do rodzicielstwa. Zajęcia w ramach kursu prowadzone są przez zespół doświadczonych ekspertów, składający się z położnych, ginekologa, rehabilitanta, dietetyka, pediatry oraz psychologa. Obecność specjalistów zapewnia każdej parze kompleksowe wsparcie i pomaga przygotować się do nowej roli. Aby umożliwić przyszłym rodzicom jak najbliższy kontakt z ekspertami, zajęcia odbywają się w grupach liczących nie więcej niż 8-10 par.

 

– Przyjście na świat dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. Właśnie dlatego do narodzin należy przygotować się w sposób świadomy, pozwalający zminimalizować stres towarzyszący tak wzniosłemu wydarzeniu  – podkreśla Dorota Ząbek, kierownik Oddziału Puławska. – W naszej pierwszej Szkole Rodzenia w Warszawie przyszli rodzice zdobędą wiedzę oraz nauczą się wszystkich podstawowych czynności związanych z ciążą, porodem, połogiem oraz pielęgnacją noworodka. – dodaje Dorota Ząbek. 

 

Przyszli rodzice w szkole ENEL-MED poznają podstawy fizjologii i psychologii ciąży oraz  sposoby nawiązywania kontaktu z dzieckiem jeszcze przed jego narodzinami. Ponadto, podczas zajęć omawiane będą zasady związane z karmieniem piersią oraz alternatywnymi rozwiązaniami  dotyczącymi żywienia niemowląt. Specjaliści wyjaśnią także, jakie stany są normalnym procesem fizjologicznym, a co wymaga interwencji lekarza. Każda z pań dowie się również wszystkiego o diecie ciężarnych oraz odpowiedniej aktywności fizycznej, służącej  zachowaniu dobrej sylwetki po porodzie.

 

Szkolenia obejmują cykl ośmiu, dwugodzinnych spotkań, podzielonych na zajęcia teoretyczne i praktyczne, m.in. ćwiczenia z rehabilitantem. Warsztaty odbywają się w nowoczesnej i profesjonalnie wyposażonej sali rehabilitacyjnej z niezbędnym zapleczem sanitarnym. Zajęcia przeprowadzane są w soboty.

 

SZKOŁA RODZENIA ENEL-MED w ODDZIALE PUŁAWSKA

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A.

ul. Puławska 326

Warszawa

Zapisy pod numerem telefonu: 1 95 27*

 

Brak tagów