Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Gdańskie szpitale wdrażają najnowocześniejszy system informatyczny w kraju

MedicalOnline.pl | 2009-11-18
We wrześniu 2009 r. Pomorskie Centrum Traumatologii Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika, a w październiku 2009 r. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku podpisały umowy ze spółką UHC sp. z o.o. z Lublina na dostawę i wdrożenie Kompleksowego Informatycznego Systemu Obsługi Szpitala obejmującego: dostawę, konfigurację i uruchomienie oprogramowania do części szpitalnej tzw. HIS (ang. Hospital Information System), diagnostycznej, ambulatoryjnej wraz z niezbędnym dla jego funkcjonowania sprzętem komputerowym (serwery i terminale). Całkowita wartość kontraktów  to około 2.500.000 zł (PCT) i 4.880.000 zł (UCK).

 

System CliniNET to najnowocześniejsze rozwiązanie dla służby zdrowia w Polsce, łączące w sobie zalety sprawnej i intuicyjnej obsługi pacjentów z możliwością wszechstronnej analizy zgromadzonych informacji. Unikalna technologia bazująca na koncepcji EPR (Elektroniczny Rekord Medyczny) umożliwia dostęp do kompletnych danych medycznych pacjenta w dowolnym miejscu szpitala lub poradni za pośrednictwem przeglądarki WWW. Docelowo z systemu, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt modułów funkcjonalnych (między innymi Apteka Szpitalna, RIS, Moduł Archiwizacji Badań Video dla potrzeb endoskopii, laparoskopii i USG, Moduł Archiwum badań obrazowych PACS, System Kalkulacji Kosztów, Zarządzanie Jakością), będzie mogło korzystać jednocześnie kilkuset użytkowników.
 
Waldemar Grudzień, Prezes Zarządu UHC, podkreśla: „Cieszy mnie, że z naszych nowoczesnych rozwiązań skorzystają kolejne największe szpitale w kraju. Kompleksowy system wspomoże organizację pracy tych placówek.  Dla lekarzy szczególnie cenne jest wykorzystanie możliwości, jakie daje multimedialny rekord pacjenta. Pełna historia choroby dostępna w każdej chwili
i w dowolnym miejscu na terenie szpitala to szansa na szybszą pomoc”. 
 
„Umowa na wdrożenie kompleksowych rozwiązań w gdańskich placówkach umacnia naszą silną pozycję dostawcy innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych dla największych szpitali w kraju” – dodaje prezes Grudzień.
 
Pomorskie Centrum Traumatologii Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika  
 
Placówka posiada 28 oddziałów, w tym działający od 2008 roku, wysokospecjalistyczny Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to pierwszy ośrodek
tej specjalności w Polsce północnej. Dzięki niemu możliwe jest operowanie nawet 300 dzieci rocznie, w tym również z użyciem płucoserca, bez konieczności ryzykownego transportowania małych pacjentów. W sumie szpital dysponuje liczbą 583 łóżek. Najwyższej klasy fachowcy służą pomocą w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej, oferującej pomoc aż w 29 poradniach. Organem założycielskim placówki jest Samorząd Województwa Pomorskiego.
 
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
 

To jeden z największych szpitali w Polsce,  zaspokajający około 20% potrzeb zdrowotnych Pomorzan. W 34 klinikach UCK znajdują się 1142 łóżka, wiele z nich w oddziałach niemających swoich odpowiedników w województwie. Profesjonalizm zawodowy, dostępne zasoby oraz pracownicy pełniący funkcje konsultantów, najczęściej wojewódzkich, w poszczególnych dziedzinach medycyny ugruntowali wiodącą pozycję UCK na lokalnym rynku świadczeń zdrowotnych. Od 20 października 2001 roku organem założycielskim UCK jest Gdański Uniwersytet Medyczny. 

Brak tagów