Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Roszady personalne w szpitalnych spółkach

Życie Warszawy | 2009-10-09

Marszałkowi sypie się plan przekształceń szpitali. Ich likwidacja już się opóźnia. Teraz pojawiły się problemy z prezesami spółek, w które mają się zamienić lecznice.
 


Jak udało nam się ustalić, Teresa Bogiel – dyrektor Szpitala Bródnowskiego i od sierpnia prezes spółki Mazowiecki Szpital Wojewódzki – zrezygnowała ze stanowiska w spółce. Powód? Prawo zabrania pełnienia obu funkcji jednocześnie. W chwili rozpoczęcia działalności gospodarczej spółki (najprawdopodobniej w kwietniu 2010 r.) musiałaby odejść ze stanowiska dyrektora. Bogiel wybrała szpital.

– Rozpoczęła już proces restrukturyzacji: spłacania zobowiązań i regulowania kwestii nadwykonań – komentuje Agnieszka Jeziorska, rzecznik Szpitala Bródnowskiego. – Jej następca musiałby uczyć się wszystkiego od nowa. Mogłoby to zachwiać procesem naprawczym lecznicy – mówi.

Podobny problem może pojawić się w Wojewódzkim Centrum Stomatologii, które też ma stać się spółką prawa handlowego. Tam p.o. dyrektor i jednocześnie prezes spółki jest Tatiana Garstka.

Nową prezes spółki Mazowiecki Szpital Wojewódzki została dr Małgorzata Styczyńska, obecnie zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Bródnowskim. Zarząd województwa powołał też do zarządu spółki Marka Miesztalskiego, skarbnika województwa.

Marszałek chce na początek przekształcić sześć mazowieckich szpitali. Spółki miały działać od stycznia 2010 r. Na początku sierpnia zarząd województwa powołał prezesów i zarządy spółek. We wrześniu radni sejmiku nie zdołali jednak przegłosować uchwał likwidacyjnych, bo protestowali związkowcy. Sprawa ma wrócić w listopadzie.

Życie Warszawy

Brak tagów