Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

30 milionów złotych na szpital w Piasecznie

Rzeczpospolita | 2009-10-06

Dzięki przejęciu szpitala powiatowego w Piasecznie EMC Instytut Medyczny będzie leczyć łącznie 900 tys. Polaków. W przejętą placówkę spółka zainwestuje 30 mln zł - informuje Rzeczpospolita.

Od początku października grupa EMC Instytut Medyczny powiększyła się o kolejny szpital. W końcu, z 10-miesięcznym opóźnieniem, przejęła szpital powiatowy w Piasecznie. Pozyska dzięki temu ok. 150 tys. nowych pacjentów. – Tyle mniej więcej osób zamieszkuje obszar podległy placówce. Tym samym spółka zrobi kolejny krok do osiągnięcia swojego celu: objęcia szpitalna opieką medyczną 2 mln Polaków (około 5 proc. populacji) – mówi Piotr Gerber, prezes EMC.

Mimo, że piaseczyńska placówka to szpital powiatowy, żyjący do tej pory głównie z kontraktów z NFZ, to giełdowa spółka chce poszerzyć zakres jej usług o nowe – pełnopłatne (np. ginekologiczne). Dlatego w ciągu kilku lat zainwestuje w Piasecznie około 30 mln zł. Kilkanaście milionów wyda już w 2010 roku. Finansowanie projektu ma zapewnione dzięki kredytowi z Alior Banku (10 mln zł).

Przejęcie placówki w Piasecznie przedłużało się ponieważ EMC nie mogło dogadać się w sprawie cesji kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia ze stołecznym szpitalem MSWiA (dotychczasowym operatorem szpitala powiatowego). Na dniach powinno jednak dojść do porozumienia w tej sprawie. Cesja będzie dotyczyć ostatniego kwartału tego roku. Kontrakt na kolejny EMC będzie pozyskiwał już sam. – Ponieważ to szpital powiatowy więc nie ma zagrożenia, że NFZ nie podpisze z nami umowy – tłumaczy prezes Gerber.


Rzeczpospolita

Brak tagów