Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Krok bliżej do Szpitala Południowego

Gazeta Wyborcza | 2009-10-01

Ratusz wydał decyzję wyliczającą, jakie warunki ochrony środowiska musi spełnić. Ponadto dobiega końca proces scalania działek, na których ma powstać szpital - informuje Gazeta Wyborcza.

Tzw. decyzja środowiskowa jest jednym z najważniejszych dokumentów, jakie trzeba zgromadzić, starając się o pozwolenie na budowę. - Nie stawia nam żadnych nadzwyczajnych warunków - mówi Paweł Barański, dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, który nadzoruje przygotowania do budowy ursynowskiego szpitala.

Ma powstać tuż obok Centrum Onkologii, u zbiegu ulic Pileckiego i przedłużenia Indiry Gandhi. Ma to być pięciopiętrowy gmach na 220 łóżek z oddziałami pediatrycznym, ginekologicznym, urologicznym, intensywnej terapii oraz blokiem operacyjnym. W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym miasta do 2012 r. na ten cel zarezerwowane jest 230 mln zł.

Szpital Południowy ma stanąć na liczącej 1,2 ha działce, która dziś jest zbiorem wąskich pasków. Najpierw więc trzeba je scalić. Działki są własnością skarbu państwa i decyzję o ich łączeniu wydaje prezydent stolicy. Decyzja wchodzi w życie, gdy sąd umieści stosowne zapisy w księgach wieczystych. - Czekamy już tylko na te wpisy. Mam nadzieję, że ta operacja ma się ku końcowi - mówi Marcin Bajko, dyrektor miejskiego biura gospodarki nieruchomościami.

Według ambitnych planów ratusza do czerwca 2010 r. ma się zakończyć kompletowanie dokumentacji, projektowanie i przetarg na wykonawcę szpitala. Budowa ma się zacząć jesienią 2010 r. i zakończyć dwa lata później.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Brak tagów