Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kopacz rozpoczęła przegląd działalności szpitali

Gazeta Wyborcza | 2009-09-29

Minister zdrowia Ewa Kopacz rozpoczęła w poniedziałek cykl spotkań, których celem jest przegląd funkcjonowania i struktury lecznictwa szpitalnego. Będą się one odbywały co dwa tygodnie w siedzibie resortu zdrowia. Pierwsze dotyczyło woj. opolskiego - uczestniczyli w nim m.in. samorządowcy i przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia - czytamy w Gazecie Wyborczej.

"To spotkanie miało na celu przede wszystkim zaproponowanie przez ministra zdrowia i centralę Narodowego Funduszu Zdrowia pewnego przekwalifikowania łóżek pod potrzeby ludzi mieszkających w województwie opolskim" - podkreślała Kopacz podczas konferencji prasowej.

"To jest pierwsze z 16 spotkań, które będziemy organizować cyklicznie co dwa tygodnie. Będziemy analizować sytuację finansową danego województwa, strukturę łóżek, strukturę zatrudnienia, ale też będziemy bardzo dokładnie nakładać to pod potrzeby zdrowotne mieszkańców na danym terenie. (...) To jest dla nas istotne, aby potrzeby zdrowotne znalazły odzwierciedlenie w finansowaniu" - dodała minister zdrowia.

Kopacz poinformowała, że w woj. opolskim obecnie są 32 szpitale, z czego 10 to placówki niepubliczne. Jak mówiła, tylko dwie lecznice mają problemy finansowe i zadłużają się.

Ministerstwo ma nadzieję, że dzięki przeglądowi uda się zracjonalizować wykorzystanie miejsc na oddziałach i wydatki na lecznictwo szpitalne. Analizie i ocenie poddane zostaną struktura i liczba szpitalnych łóżek, ich wykorzystanie, stan zatrudnienia, kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, sytuacja finansowa oraz stan sanitarny lecznic. Przedstawiane będą oczekiwania i strategie odnośnie zasobów szpitalnictwa w poszczególnych województwach.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów