Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

W szpitalu dialog zamiast porozumienia

Gazeta Wyborcza Płock | 2009-09-25

 Lekarze i zarząd Płockiego Zakładu Opieki zdrowotnej nadal nie doszli do porozumienia. Negocjacje trwają - informuje Gazeta Wyborcza Płock.

Mija tydzień od momentu, w którym lekarze z trzech oddziałów szpitala przy ul. Kościuszki złożyli wymówienia z pracy. Odejść chcą medycy z chirurgii, ortopedii i oddziału wewnętrznego. Są niezadowoleni z organizacji pracy na oddziale, przesuwania etatów. Zdaniem pracodawcy jedną z przyczyn niezadowolenia lekarzy może być to, że czują się obciążeni pracą.

Wypowiedzenia złożyło kilkunastu lekarzy. Większość z nich jest zatrudniona na tzw. kontrakty. Zgodnie z wypowiedzeniami lekarze mają odejść z pracy z końcem tego roku. W tej chwili spór nie zakłóca funkcjonowania szpitala. Jak zapewniają w placówce - pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Od poniedziałku trwają indywidualne spotkania zarządu z lekarzami. Na początku ich uczestnicy szacowali, że potrwają dwa-trzy dni. W czwartek po południu nadal nie było porozumienia. Lekarze nie wycofali wypowiedzeń. Jednak, zarówno zdaniem lekarzy, jak i prezesa PZOZ-u Artura Krawczyka, wszystko jest na dobrej drodze. Żadna ze stron nie chciała jednak wdawać się w szczegóły. - Rozmowy cały czas trwają - powiedział w czwartek po południu szef spółki. - Cieszy mnie, że lekarze chcą rozmawiać. Jest postęp w negocjacjach. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach znajdziemy takie rozwiązanie, które będzie zadowalało każdą ze stron.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Płock

Brak tagów