Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

MON chce oddać szpital przy ul. Grunwaldzkiej

Gazeta Wyborcza | 2009-09-25

I szuka zainteresowanych przejęciem lecznicy. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pacjenci nie powinni nawet zauważyć zmiany - czytamy w Gazecie Wyborczej.

MON chce pozbyć się swoich szpitali i sanatoriów. Ale zapewnia, że placówki przekaże innym podmiotom (likwidacja nie wchodzi w grę). W ramach tej operacji resort chce, by poznańską lecznicę przy ul. Grunwaldzkiej przejął miejski lub wojewódzki samorząd albo Uniwersytet Medyczny.

Szpital wojskowy ma 227 łóżek. Rocznie leczy się w nim 12 tys. pacjentów, a w przyszpitalnych poradniach - 268 tys. W nagłych wypadkach lecznica ratuje życie 24 godziny na dobę wszystkim chorym przywożonym przez pogotowie z obszaru, na którym mieszka 122 tys. poznaniaków. Zapewnia też opiekę neurologiczną 35 tys. mieszkańców.

Dyrektor szpitala Ryszard Stankiewicz zapewnia, że placówka MON ma zostać szpitalem, z tymi samymi oddziałami i pracownikami, których teraz zatrudnia. On sam prowadzi już konsultacje z samorządami: - Zainteresowanie na razie jest umiarkowane.

Samorządy twierdzą, że są zainteresowane ofertą MON.

Elżbieta Dybowska, wicedyrektor wydziału zdrowia Urzędu Miasta: - Wiem o sprawie, choć oficjalnego pisma z MON nie dostaliśmy. Jesteśmy otwarci na dyskusję w sprawie przejęcia szpitala, tym bardziej że 80 proc. jego pacjentów to poznaniacy.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów