Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lekarze odejdą ze szpitala Świętej Trójcy?

Gazeta Wyborcza | 2009-09-23

Konflikt między lekarzami ze szpitala Świętej Trójcy a zarządem Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Wypowiedzenia z pracy złożyli medycy z trzech oddziałów - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Odejść z pracy chcą lekarze z oddziałów wewnętrznego i ortopedycznego oraz z chirurgii. Wypowiedzenia złożyli w piątek. Do takiego kroku przyczyniło się, zdaniem niektórych, niezadowolenie z działania zarządu spółki. Chodzi m.in. o reorganizację pracy na oddziałach, przesuwanie etatów.

To ostatnie potwierdza Barbara Brzeska-Kuligowska, konsultant ds. medycznych na oddziale chorób wewnętrznych.

- Nowa organizacja oddziału nie odpowiada lekarzom - mówi. Ale nie chce podawać żadnych szczegółów. - Trwają jeszcze negocjacje z prezesem - dodaje.

Faktycznie, w poniedziałek przez cały dzień odbywały się rozmowy lekarzy z zarządem PZOZ-u.

- Wypowiedzenia złożyli wszyscy lekarze z trzech oddziałów, ale nie jest to wypowiedzenie zbiorowe - zaznacza prezes PZOZ-u Artur Krawczyk. - Większość z tych osób to lekarze zatrudnieni na zasadzie kontraktów. Zgodnie z wypowiedzeniami, mieliby odejść z pracy z końcem roku. Na razie sytuacja nie wpływa więc na pracę oddziałów, pacjenci mogą czuć się bezpieczni.

Prezes potwierdza, że przez cały poniedziałek prowadził rozmowy z ordynatorami i lekarzami. - Nie zdążyłem spotkać się ze wszystkimi, będziemy kontynuować rozmowy w kolejnych dniach - informuje. Jednak i on nie chce zdradzać szczegółów.

- Najpierw chciałbym zażegnać konflikt, doprowadzić do jego końca - twierdzi. - Dlatego w pierwszej kolejności wolałbym rozmawiać ze swoimi pracownikami, a dopiero potem z dziennikarzami. To nasza wewnętrzna sprawa.

Pytany o przyczynę konfliktu, prezes odpowiada: - Składając wypowiedzenia, lekarze nie podawali mi powodów swojej decyzji. Nie zdążyłem też dziś poznać wszystkich opinii. W przypadku każdego z oddziałów przyczyny mogą być różne. Jedną z nich jest pewnie obciążenie pracą, to, że wymagam realizacji kontraktu.

Wiceprezydent Płocka Dariusz Zawidzki, który nadzoruje pracę miejskich spółek, nie zamierza ingerować w konflikt w szpitalu.

- To sprawa wewnętrzna między zarządem a pracownikami - tłumaczy. - Nie sądzę, aby była potrzeba mojej interwencji. Lekarze, tak jak każdy, mają prawo odejść, jeśli uważają, że np. zarabiają za mało i nie odpowiadają im warunki pracy. Na pewno nie zrobią tego jednak z dnia na dzień, nie pozwolą im na to warunki umów, które mają podpisane.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów