Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dwa szpitale na całe miasto

Życie Warszawy | 2009-09-15

Od września za ostre dyżury ortopedyczne dla dzieci odpowiadają w stolicy dwa szpitale: przy ul. Niekłańskiej oraz przy Kopernika. Tak będzie do końca roku - donosi Życie Warszawy.

– Sami nie jesteśmy w stanie sprostać ostrym dyżurom w Warszawie. Potrzebna jest pomoc innych placówek – mówi Małgorzata Stachurska-Turos, dyrektor szpitala dziecięcego przy ul. Niekłańskiej.

Do tej pory lecznica dyżurowała non stop. Na Niekłańską zjeżdżają dzieci z całego Mazowsza. Jednak gdy dwóch lekarzy odmówiło dodatkowych dyżurów, grafik w szpitalu załamał się. Mimo czterech konkursów żaden ortopeda dziecięcy do pracy się nie zgłosił. – Ich zatrudnienia na oddziale ratunkowym wymaga NFZ, chirurg nie wystarczy – tłumaczy Stachurska-Turos.

Pomoc zaoferowało miasto. Do dyżurów tymczasowo włączył szpital przy Kopernika. Jednak tam również są problemy kadrowe. Dlatego Biuro Polityki Zdrowotnej zorganizowało wczoraj spotkanie z przedstawicielami marszałka (właściciela placówki przy Niekłańskiej) i dyrekcją lecznic dziecięcych. Na razie dyżurujących szpitali więcej nie będzie.

– Przez większość miesiąca będzie nim szpital przy Niekłańskiej, maksymalnie 10 dyżurów weźmie szpital przy Kopernika – informuje Witold Bromboszcz, zastępca dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej.

Dopiero od nowego roku urzędnicy chcą włączyć do grafiku nowe szpitale: w Otwocku oraz Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Pomóc w tym ma koordynator – pełnomocnik wojewody ds. ratownictwa medycznego Michał Borkowski.

 

Życie Warszawy

Brak tagów