Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Latająca karetka już na służbie

Życie Warszawy | 2009-09-11

otnicze Pogotowie Ratunkowe ma od czwartku jedną z najnowocześniejszych karetek powietrznych na świecie – śmigłowiec EC 135 - czytamy w Życiu Warszawy.

– Polska to pierwszy kraj w Europie z taką flotą lotniczą – mówiła podczas oficjalnej prezentacji śmigłowca Ewa Kopacz, minister zdrowia.

– Pacjenci otrzymują znacznie większe możliwości ratowania życia i zdrowia – podkreślił Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dotychczas używane maszyny MI-2 z racji swoich osiągów i parametrów przestały spełniać wymogi bezpieczeństwa.

Na pokładzie nowego śmigłowca można natychmiast zastosować resuscytację bez konieczności lądowania a nawet przeprowadzić intubację.

W kabinie medycznej zastosowano rozwiązania, które do tej pory były dostępne tylko w większych śmigłowcach. Nowością jest możliwość przejścia z kokpitu pilota do kabiny w trakcie lotu. Maszyna jest naszpikowana nowoczesnymi sprzętami. W kabinie można znaleźć m.in. defibrylator, respirator oraz zestaw pomp infuzyjnych i ssak. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu lekarz i ratownik będą mogli ocenić stan pacjenta m.in. na podstawie wyglądu skóry.

 

Życie Warszawy

Brak tagów