Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital nie ma na pensje

Gazeta Wyborcza Radom | 2009-09-10

Pracownikom miejskiego szpitala wypłacono tylko 60 proc. pensji za sierpień. Podobnie było miesiąc temu i wtedy na część wynagrodzenia trzeba było czekać - czytamy w Gazecie Wyborczej.

 

Pensji w całości nie wypłacono, bo szpitalna kasa świeci pustkami. - Brakuje nam funduszy na wypłaty - mówi Andrzej Pawluczyk, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Pozostałą część wpłacimy, jak tylko wpłyną pieniądze - zaznacza.

Dyrektor liczy na to, że w najbliższym czasie Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci lecznicy za tzw. nadwykonania za pierwsze półrocze tego roku. Czy uda się wypłacić pozostałą część przed końcem miesiąca? - To zależy od NFZ-etu, ale mamy nadzieję, że tak - mówi Pawluczyk.

Przypomnijmy, z nadwykonań kwotę 1,2 mln zł dyrektor obiecał wypłacić pielęgniarkom i położnym, które przez kilkanaście dni strajkowały w sierpniu. Mają dostać przez pięć miesięcy po ok. 270 zł na rękę.

Nie pierwszy raz pracownicy miejskiego szpitala muszą dłużej czekać na pensje. W ubiegłym miesiącu było podobnie. Wtedy również wystarczyło na zapłacenie w terminie tylko części wypłaty, pracownicy otrzymali 70 proc. pensji za lipiec. Całość personel otrzymał dopiero kilka dni przed końcem sierpnia. I wtedy dyrektor tłumaczył, że po prostu "kołdra jest za krótka" i nie na wszystko pieniędzy wystarczy. Z opóźnieniem wypłacono wtedy także wynagrodzenia za dyżury.

- Jak tu cokolwiek zaplanować, jak nie wiadomo, kiedy pieniądze będą na koncie. Rachunki trzeba przecież płacić regularnie, a tu jeszcze mamy wrzesień, kiedy wydatki są większe, bo dzieciom trzeba kupić książki i zeszyty. Najgorsze jest to, że takie opóźnienia nie zdarzają się w naszym szpitalu po raz pierwszy - słyszymy od jednej z pracownic miejskiego szpitala.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

Brak tagów