Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wysokie standardy leczenia na raty

MedicalOnline.pl | 2009-09-07

Centrum Medyczne ENEL-MED nawiązało współpracę z Lukas Bankiem w zakresie finansowania usług medycznych. Od początku września pacjenci ENEL-MED mają możliwość skredytowania leczenia stomatologicznego oraz zabiegów operacyjnych wykonywanych w stołecznym Szpitalu ENEL-MED.

Z programu mogą skorzystać osoby uzyskujące dochód już od 200 zł netto miesięcznie. Promocją objęte są kredyty udzielane na okres 10 lub 20 miesięcy. Minimalna kwota kredytu to 2 tys. zł. Rzeczywiste roczne oprocentowanie kredytu oferowane pacjentom ENEL-MED to 12 proc., podczas gdy oprocentowanie kredytów gotówkowych w oddziałach Lukas Banku wynosi ok. 25 proc. Kredyt może być pokryciem dla całości zaplanowanego leczenia, jak również jego części. Opcja finansowania leczenia szpitalnego rozłożona na 10 miesięcy jest nieoprocentowana.

- Współpraca pomiędzy ENEL-MED i Lukas Bankiem to kolejny krok w kierunku spełnienia potrzeb tych pacjentów, którzy z przyczyn finansowych nie mogli sobie do tej pory pozwolić na szybkie wykonanie zabiegów, w komfortowych warunkach. – mówi Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego ENEL-MED. – Mało osób zdaje sobie jeszcze sprawę, że zdrowie jest inwestycją i to najważniejszą w życiu. Jak każda inwestycja wymaga nakładów finansowych, bez względu na to czy dokonamy ich za pośrednictwem obowiązkowej składki zdrowotnej, czy bezpośredniej płatności. Sądzę, że coraz więcej pacjentów będzie dostrzegało to powiązanie, dlatego też podobne oferty będą coraz częściej pojawiały się na rynku usług medycznych - dodaje Rozwadowski.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, ograniczono do minimum formalności niezbędne do sfinalizowania leczenia. W większości przypadków pacjenci otrzymają decyzję kredytową w recepcji, już po dziesięciu minutach. W niektórych sytuacjach czas oczekiwania na decyzję banku może trwać dwa dni od momentu złożenia wniosku. Wówczas pacjenci zostają powiadomieni o decyzji banku drogą mailową lub telefonicznie. Podstawą pozyskania środków na leczenie jest dowód osobisty oraz dokumenty poświadczające fakt uzyskiwania stałych dochodów.

Wniosek pozwalający ubiegać się o kredyt ratalny na usługi stomatologiczne oraz zabiegi operacyjne dostępny jest na stronie ENEL-MED. W symulatorze ratalnym, który dostępny jest przy wniosku, można sprawdzić przybliżoną wysokość miesięcznej raty, dla podanej przez ENEL-MED wartości usługi medycznej.

Program kredytowy realizowany jest w pięciu oddziałach ENEL-MED w Warszawie: Atrium, Arkadia, Zacisze, Blue City i Puławska. Szczegółowych informacji o kredytach udzielą w placówkach banku konsultanci recepcji oraz Call Center.
 

MedicalOnline.p

7 września 2009 r.

Brak tagów