Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Przekształcą w spółkę szpital Bródnowski?

Gazeta Wyborcza | 2009-09-07

Po dwóch godzinach wzajemnego oskarżania się o niekompetencje i przy protestach opozycji rada miasta zgodziła się wczoraj na komercjalizację Szpitala Bródnowskiego oraz Wojewódzkiego Centrum Stomatologii - informuje Gazeta Wyborcza.

Chodzi przekształcenie obu instytucji w spółki. - To będzie szkodliwa decyzja dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy - ostrzegał podczas sesji Maciej Maciejowski, radny PiS.

I wywodził: - Póki ta klinika ma status publiczny, musi przyjmować wszystkich pacjentów. Po przekształceniu w zakład niepubliczny będą tu trafiać tylko zakontraktowani. Pozostali będą odsyłani z kwitkiem.

Przeciwko przekształceniom obu lecznic opowiedział się też Andrzej Kropiwnicki, szef mazowieckiej "Solidarności". - Dla 1,5 tys. ludzi zatrudnionych w Szpitalu Bródnowskim ta zmiana oznacza wygaśnięcie stosunku pracy. Na dodatek projekty uchwał przygotowywanych w tej sprawie przez sejmik Mazowsza mają wady prawne. Jeśli zgodzicie się na tę komercjalizację, podejmiecie kompromitującą decyzję - apelował do radnych.

Radni rządzącej Warszawą koalicji PO-Lewica przypominali, że przekształcenie formy organizacyjnej Szpitala Bródnowskiego i Wojewódzkiego Centrum Stomatologii pozwoli na oddłużenie tych placówek. Tylko w nowej firmie będą mogły bowiem skorzystać z finansowego wsparcia rządu.

- Szpital Bródnowski ma faktycznie gigantyczny dług, ale marszałek Struzik po zmianie organizacyjnej nie zmierza zmieniać jego dyrekcji, więc nie ma powodów, aby mieć nadzieję na jego lepsze zarządzanie. A Wojewódzkie Centrum Stomatologii ma się finansowo dobrze. Czy tu chodzi o wyprowadzenie publicznych pieniędzy? - alarmował Andrzej Kropiwnicki.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów