Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Beskidzkie Centrum Onkologii optymalizuje koszty usług dzięki PROPHIX

MedicalOnline.pl | 2009-09-04

Beskidzkie Centrum Onkologii im. Jana Pawła II w Bielsku Białej będzie lepiej przygotowane do negocjacji kontraktów z NFZ po wdrożeniu nowego systemu budżetowania i controllingu bazującego na systemie PROPHIX. Projektowany system pozwoli m.in. na bieżącą kontrolę kosztów leczenia pacjenta oraz stan wykonania kontraktu z NFZ. Znakomicie usprawni to działanie placówki i zapewni ciągłość finansowania usług medycznych.

Rozwiązanie dla Centrum Onkologii zaprojektowała i implementuje wrocławska firma Infosynergia, dysponująca doświadczonym zespołem specjalistów z dziedziny zarządzania, controllingu, budżetowania i zastosowań informatyki w zarządzaniu.
Infosynergia  jest autoryzowanym partnerem Solemis Group, polskiego przedstawiciela producenta
i dystrybutora kanadyjskiego systemu klasy Business Intelligence PROPHIX.

Beskidzkie Centrum Onkologii im. Jana Pawła II w Bielsku Białej www.onkologia.bielsko.pl to placówka z ponad 30 letnia tradycją i doświadczeniem w zakresie onkologii. Centrum świadczy usługi diagnostyczne, porady specjalistów oraz prowadzi kompleksowe leczenie chirurgiczne, radioterapie,  chemioterapie i laparoskopowe operacje pęcherzyka żółciowego.
Stale rosnąca ilość pacjentów i świadczonych usług spowodowała konieczność unowocześnienia, a przede wszystkim usprawnienia planowania i kontroli kosztów usług medycznych oraz wszystkich kosztów działania Centrum.


Projektowany przez specjalistów z wrocławskiej firmy Infosynergia system budżetowania i controllingu będzie bazować na nowoczesnym narzędziu klasy Business Intelligence - systemie PROPHIX. System budżetowania będzie uwzględniał koszty działalności Centrum, w tym koszty leczenia pacjentów, koszty funkcjonowania oddziałów i przychodni oraz poszczególych jednostek organizacyjnych i infrastruktury. Ułatwi to lepsze planowanie i kontrolowanie kosztów działalności Centrum.


PROPHIX, poza wsparciem procesu grupowego opracowywania budżetów, będzie automatycznie importował dane z różnych, wykorzystywanych w Centrum systemów informatycznych i generował cykliczne informacje o odchyleniach wykonania budżetu. Jednocześnie dzięki możliwościom łatwego konstruowania - nawet skomplikowanych – analiz, system będzie doskonałym narzędziem do symulacji różnych scenariuszy działania.
 


Infosynergia www.infosynergia.eu


 Infosynergia to zespół specjalistów z obszarów zarządzania, controllingu, budżetowania i zastosowań informatyki w zarządzaniu. Mają oni bogate doświadczenia w realizacji różnorodnych przedsięwzięć z tego zakresu oraz szeroką wiedzę merytoryczną. Firma świadczy usługi dla przedsiębiorstw różnych branż, szczególnie sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Eksperci Infosynergii dzielą się  doświadczeniami – są autorami wielu publikacji i książek.
Sednem działalności firmy jest kompleksowa realizacja systemów rachunkowości zarządczej, budżetowania, controllingu, raportowania i analiz  - od audytu poprzez opracowanie spójnej koncepcji, potem projektu systemu zarządzania, a skończywszy na jego wdrożeniu wraz z oprzyrządowaniem w postaci nowoczesnego, specjalistycznego systemu informatycznego. Finalne rozwiązanie oferowane klientom jest efektem synergii wieloletnich doświadczeń praktycznych jak też głębokiej wiedzy merytorycznej specjalistów Infosynergia.

 


Grupa Kapitałowa Solemis Group SA www.solemis.com 


Solemis Group S.A. jest wiodącym dostawcą zaawansowanych rozwiązań biznesowych obecnym w Polsce od 1986 roku.
Ofertę firmy stanowią specjalistyczne produkty uzupełniające istotne luki w klasycznych systemach  ERP/CRM. Aktualnie w ofercie firmy znajdują się dwa światowej klasy produkty należące do tej klasy rozwiązań: PROPHIX i TARGIT. Kanadyjski system PROPHIX jest aplikacją  finansową używaną przez tysiące osób na całym świecie do budżetowania, prognozowania, raportowania i analiz. Duńskie oprogramowanie TARGIT to rozwiązanie z obszaru Business Intelligence umożliwiające decydentom na wszystkich szczeblach zarządzania wielowymiarową analizę danych i uzyskanie natychmiast całościowego obrazu sytuacji w firmie.
Od 2005 roku Solemis Group S.A. jest jedynym przedstawicielem w Polsce producentów systemów PROPHIX i TARGIT oraz twórcą polskich wersji tych systemów.
SOLEMIS Group jest również aktywnym popularyzatorem wiedzy na temat controllingu i budżetowania, współpracującym z wybitnymi ekspertami renomowanych szkół controllingu: Nord Controllingi ODiTK.
Solemis Group jako jedyna firma w Polsce świadczy outsourcing usług IT dla Microsoft w zakresie oprogramowania ERP – Microsoft Dynamics GP (Business Solutions Great Plains). W ofercie firmy znajdują się także rozszerzenia funkcjonalne do systemu Microsoft Dynamics GP (MBS Great Plains) oraz system finansowo-księgowy dla małych firm SM-BOSS.
Realizując konsekwentnie swoją misję: „Współpracować z Partnerami i Klientami w osiąganiu sukcesów”, 
Solemis Group SA planuje sukcesywnie wprowadzać na rynek nowe, coraz bardziej zaawansowane produkty, spełniające wysokie wymagania klientów, ze szczególnym uwzględnieniem bardzo wąskich, wysokospecjalizowanych rynków.
W skład grupy kapitałowej wchodzą trzy spółki: spółka dominująca Solemis Group S.A., wydzielona w 2006 roku spółka BossPlus sp. z o.o. będąca producentem oraz dystrybutorem systemów klasy ERP, oraz Solvena Management Systems sp. z o.o. zajmująca się wdrożeniami zaawanswanych aplikacji biznesowych.

 

MedicalOnline.pl

4 września 2009 r.

Brak tagów