Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Mediator dla szpitala już jest

Gazeta Wyborcza | 2009-09-03

Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej potrzebowało zaledwie kilku dni na wyznaczenie mediatora w rozmowach między dyrekcją a związkami zawodowymi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku - donosi Gazeta Wyborcza.

 - Sami jesteśmy zaskoczeni, że to jest tak szybko załatwiane. Teraz jesteśmy w trakcie zbierania dokumentacji, która zostanie przesłana do mediatora - mówi Alicja Hryniewicka, przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek i położnych w szpitalu.

Co prawda ministerstwo wyznaczyło osobę mającą pośredniczyć w rozmowach, ale nie oznacza to, że do dialogu dojdzie w najbliższym czasie. Strony muszą się uzbroić w cierpliwość co najmniej do 20 września - wtedy zakończy się urlop mediatora (jego dane nie są jeszcze znane).

Mediator stał się potrzebny w "Śniadecji" po tym, jak związki zawodowe zażądały (pod groźbą ogłoszenia strajku) podwyżek dla wszystkich pracowników - po 5 proc. co kwartał. Dyrektor nie chce o tym słyszeć. Prowadzony przez niego szpital boryka się z olbrzymimi kłopotami finansowym - dług sięga już 67 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

Brak tagów