Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Jurasz tonie w długach. Jest winny 100 mln zł

Gazeta Wyborcza | 2009-09-03

Dwumiesięczne zaległości w wypłatach w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1. Lecznica tonie w długach, które już teraz wynoszą 100 mln zł. Komornik zajął konto szpitala - donosi Gazeta Wyborcza.

Lekarze i pielęgniarki zatrudnieni na kontraktach w bydgoskim szpitalu im. Jurasza nie dostali w terminie wynagrodzenia. Wszystko z powodu tego, że komornik zajął konto lecznicy, która już teraz ma 100 mln zł długu. Pielęgniarki zagroziły strajkiem. - Z tego powodu, że nie dostały wynagrodzenia za lipiec - mówi prof. Małgorzata Tafil-Klawe, prorektor UMK ds. Collegium Medicum, która we wtorek prowadziła negocjacje z pielęgniarkami.

Na szczęście negocjacje zakończyły się konsensusem, zaległe pieniądze wpłyną na ich konta w pierwszej połowie września. Niestety sytuacja szpitala jest bardzo trudna i konieczne jest przeprowadzenie restrukturyzacji.

- Na czym będą polegały zmiany? - pytam. - Trzeba będzie renegocjować umowy, bo w tej chwili koszty wypłat dla lekarzy i pielęgniarek to prawie 80 procent całego kontraktu, jaki szpital ma z Narodowym Funduszem Zdrowia. A za coś przecież musimy leczyć pacjentów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

Brak tagów