Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kto weźmie przychodnie

Życie Warszawy | 2009-09-01

Szpital na Solcu już na wiosnę ma być spółką. Nie wiadomo jednak, co stanie się ze śródmiejskimi poradniami specjalistycznymi. Pacjenci obawiają się ich likwidacji - informuje Życie Warszawy.

Mam problemy z oddychaniem, szybko się męczę. Teraz na badania chodzę spacerkiem. Wkrótce będę musiał podróżować na Mokotów czy Żoliborz. Nie wiem, jak to zniosę – irytuje się Wojciech Grzybicki z poradni przy ul. Skorupki. – To skandal, aby starszych, schorowanych ludzi wystawiać na taką próbę! – dodaje.

Ratusz chce przenieść osiem przychodni specjalistycznych ze Śródmieścia (m.in. chorób płuc, chirurgii, urologii) do zakładów lecznictwa otwartego w innych dzielnicach. Obecnie wraz ze Szpitalem na Solcu należą do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Solec. Za kilka miesięcy będzie on zlikwidowany, a szpital stanie się spółką.

Pomysł przeniesienia przychodni nie podoba się pacjentom i dyrektorom. – Badania laboratoryjne będą wykonywane w innych dzielnicach, więc na porządku dziennym będzie wysyłanie chorych ze Śródmieścia na Wolę czy Mokotów – tłumaczy Bogumiła Fryc-Gut, kierownik przychodni przy Skorupki.Pacjenci boją się też, że po przeniesieniu przychodni placówki w Śródmieściu mogłyby zostać zlikwidowane.

Do propozycji ratusza sceptycznie odnoszą się również śródmiejscy radni. – Niedopuszczalne jest pozbawienie dzielnicy liczącej 130 tys. mieszkańców zaplecza medycznego – mówili wczoraj podczas sesji rady dzielnicy. Chcą powołania nowego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Śródmieście (byłaby to 16. taka placówka), w którego skład weszłyby poradnie wydzielone z SPZ ZOZ Solec.


Życie Warszawy

Brak tagów