Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpitale dostały supersprzęt dla noworodków

Gazeta Wyborcza | 2009-08-31

Nowoczesne respiratory, pompy do przetaczania krwi, aparaty do fototerapii i inny sprzęt medyczny do ratowania życia noworodków i kobiet w ciąży przekazano w czwartek wrocławskim szpitalom - informuje Gazeta Wyborcza.

To efekt programu marszałkowskiego, którego celem jest zmniejszenie umieralności okołoporodowej noworodków na Dolnym Śląsku m.in. przez poprawienie opieki nad ciężarnymi. Przez ostatnie lata nasze województwo należało do najgorszych pod tym względem w Polsce. Dr Marzena Zielińska, ordynatorka oddziału intensywnej terapii dziecięcej we Wrocławiu: - Udało się kupić sprzęt z najwyższej półki. To świetnie, bo w wielu dolnośląskich szpitalach stoi aparatura muzealna, niekiedy niebezpieczna dla pacjentów.

Pieniądze, ponad sześć mln zł, pochodzą z budżetu województwa. - Podzieliliśmy je pomiędzy szpitale nie zważając na to, czy ich właścicielami jest samorząd, resort zdrowia, czy Akademia Medyczna. Chodzi o to, żeby skutecznie walczyć o życie noworodków - mówił drRoman Szełemej, pełnomocnik zarządu województwa ds. opieki zdrowotnej i koordynator programu.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów