Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Park Naukowy jeszcze urośnie

Gazeta Wyborcza | 2009-08-28

Wkrótce Park Naukowo-Technologiczny na Felinie będzie większy. Właśnie podniesiono kapitał spółki o ponad cztery miliony złotych. Budowa kolejnych budynków ruszy we wrześniu - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Park Naukowo-Technologiczny Województwa Lubelskiego to spółka, której udziałowcami jest samorząd województwa i Uniwersytet Przyrodniczy. Razem na Felinie budują kompleks pięciu budynków w którym znajdą się laboratoria uczelniane i prywatne firmy. Ma to być miejsce łączące biznes i naukę.

- Przed laty w takim samym parku w Finlandii zrodziła się firma Nokia - promował przedsięwzięcie Jarosław Momot, prezes spółki, gdy w styczniu otwierał pierwszy budynek kompleksu.

W gmachu mieści się m.in. Centrum Laboratoriów Genetycznych - prywatna lubelska firma, która specjalizuje się w badaniach chromosomów ludzkich w niepowodzeniach rozrodu. Pracuje też nad wykrywaniem genetycznych uszkodzeń u dzieci i ich podatność na niektóre choroby genetyczne. Uniwersytet Przyrodniczy wprowadził do Parku Centrum Laboratoriów Aparatowych. Za tą skomplikowaną nazwą kryje się miejsce do badania jakości żywności.

Już wkrótce park będzie większy. Urząd Marszałkowski rozstrzygnął już przetarg na budowę dwóch kolejnych budynków. Wygrała go chełmska firma Sanitex, która zaoferowała cenę 10 mln zł. Budowa dwóch obiektów o łącznej powierzchni 2 tys. mkw. ruszy we wrześniu. Ma się zakończyć do jesieni 2011 r. Wczoraj główni akcjonariusze spółki - samorząd województwa i UP - podjęli decyzję o podniesieniu kapitału. Województwo lubelskie wykupiło akcję za 4 mln zł, a uczelnia za 393 tys. zł. Pieniądze pójdą na budowę kolejnej części kompleksu.

Na inwestycję wydano do tej pory ponad 26 mln zł. Całość ma kosztować jeszcze 19,5 mln, z czego 17,6 mln dołoży Unia Europejska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Brak tagów