Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

100 osób protestowało w jarosławskim szpitalu

Wirtualna Polska | 2009-08-26

Pracownicy szpitala powiatowego w Jarosławiu (Podkarpackie) podpisali porozumienie z dyrekcją placówki, gwarantujące większości z nich dodatki do pensji, a od 2010 roku podwyżkę płac o 125 zł. Nie odbędzie się zatem planowany strajk ostrzegawczy - podaje Wirtualna Polska.

Jak poinformowała po zakończeniu rozmów szefowa zakładowych struktur Solidarności w jarosławskim szpitalu Halina Tama, porozumienie gwarantuje w listopadzie i grudniu br. wszystkim pracownikom zarabiającym do 3 tys. zł brutto dodatki do pensji w wysokości 150 zł. Natomiast od stycznia 2010 roku osoby te mają otrzymać podwyżkę poborów o 125 zł.

Dodatki, a później podwyżka obejmie ponad 650 pracowników z około 870 zatrudnionych w szpitalu.

Dyrektor szpitala Janusz Szkodny powiedział, że dodatki w wysokości po 150 zł będą kosztowały placówkę około 200 tys. zł. Szpital wypłaci je dzięki temu, że otrzymał z NFZ 300 tys. zł na zwiększenie od sierpnia tegorocznego kontraktu. Natomiast podwyżki od stycznia to koszt około 150 tys. zł miesięcznie.

NFZ zalega szpitalowi z wypłatą należności za nadwykonania około 7,5 mln zł, z tego 3 mln za ubiegły rok. Pieniędzy tych szpital będzie domagał się w sądzie.

 

Wirtualna Polska 26.08.09

Brak tagów